FIS zaprasza do zgłaszania kandydatów do Komisji Zawodniczej

fot. fis-ski.com

fot. fis-ski.com
fot. fis-ski.com

Już niedługo odbędą się wybory do Komisji Zawodniczej FIS. W związku z tym Międzynarodowa Federacja Narciarska zaprasza krajowe związki do wystawiania swoich kandydatów do tych wyborów, które będą miały miejsce podczas najbliższych mistrzostw świata w 2017 roku.

Komisja zawodnicza, która jest łącznikiem pomiędzy sportowcami, a organami doradczymi i wykonawczymi FIS, zajmuje się omawianiem i rozwiązywaniem problemów dotyczących sportowców. Wybrani członkowie komisji wchodzą również w skład Zarządu lub Komitetu Technicznego w poszczególnych dyscyplinach. Kadencja Komitetu Zawodniczego trwa 2 lata. W jej skład wchodzi 13 sportowców. Aktualną przewodniczącą jest reprezentantka narciarstwa alpejskiego Jessica Lindell-Vikarby, vice-przewodniczącym również alpejczyk – Michael Janyk, a jednym z członków jest Kamil Stoch. Podobnie jak w poprzedniej kadencji Komisja zostanie utworzona z przedstawicieli sześciu dyscyplin (po dwie osoby z każdej z płci – wyjątkiem jest kombinacja norweska, którą reprezentuje tylko 1 mężczyzna): biegów narciarskich, skoków narciarskich, kombinacji norweskiej, narciarstwa alpejskiego, narciarstwa dowolnego i snowboardu. Pozostałe dwa miejsca zajmują przewodniczący i vice-przewodniczący.

Kandydat musi spełniać określone warunki. Powinien być to nadal czynny sportowiec, który brał udział w poprzednich mistrzostwach świata w 2015 roku lub na poziomie PŚ przynajmniej w sezonie 2014/2015. Każdy kraj może zgłosić maksymalnie dwie kandydatury. Swoje nominacje można zgłaszać najpóźniej na miesiąc przed ceremonią rozpoczęcia odpowiednich dla danej dyscypliny mistrzostw świata.

Źródło: fis-ski.com

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.