Kalendarz Pucharu Świata w skokach narciarskich 2019/2020

fot. Anna Felska

fot. Anna Felska

Międzynarodowa Federacja Narciarska zatwierdziła kalendarz na nowy sezon Pucharu Świata w skokach narciarskich. Względem kwietniowej wersji, z terminarza zniknęły zawody w amerykańskiej miejscowości Iron Mountain.

Sezon już trzeci raz z rzędu rozpocząć ma się w Wiśle. Tym razem kilka dni później niż ostatnio, bo termin rozegrania zawodów to 23-24. listopada 2019. Kolejne weekendy rywalizacji odbędą się w podobnych miejscowościach, jak w minionym sezonie. Jest jednak zmiana. Zamiast Titisee-Neustadt, do kalendarza wróciło Klingenthal (14-15.12). Titisee zorganizuje natomiast turniej podobny do Willingen 5, ale w połowie stycznia (17-19.01.2020). Wcześniej, bo pPo Turnieju Czterech Skoczni zawodnicy maja walczyć o punkty w Predazzo. Puchar Świata w Zakopanem odbędzie się tym razem w dniach 25-26. stycznia 2020. Na połowę lutego przesunięto loty na Kulm.

Zagorzałych kibiców zmartwi wycofanie z kalendarza zawodów w USA. Dyrektor Pucharu Świata mówił kilka miesięcy temu, ze najlepsi skoczkowie znów będą mogli rywalizować w Stanach Zjednoczonych. W terminarzu prowizorycznym pierwotnie zagościło Iron Mountain, gdzie zawody miały odbyć się w dniach 22-23.02.2020. W oficjalnie zatwierdzonym rozkładzie nie ma już jednak tych konkursów, a termin jest wolny. Pucharu Świata zakończy się w Vikersund, ponieważ Planica na koniec zimy będzie gościła mistrzostwa świata w lotach.

Kalendarz PŚ w skokach 2019/2020

Źródło: FIS

Mateusz Król
Obserwuj

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.