FIS się ugiął! Polska dopięła swego. Bez Rosjan podczas MŚJ

screen - TV3

Międzynarodowa Federacja Narciarska wreszcie się opamiętała i podjęła jedyną słuszną decyzję. Rosyjscy zawodnicy otrzymali zakaz rywalizowania podczas mistrzostw świata juniorów w Zakopanem.

screen – TV3

– Po rozmowach FIS i Ministerstwa Sportu podjęta została decyzja o zmianie list startowych i usunięciu Rosjan. Nie wystartują na MŚJ w Zakopanem – informacja z PZN. Czekamy, jaki będzie dokładny zapis w oficjalnej decyzji FIS – poinformował Jakub Balcerski z portalu Sport.pl.

Przypomnijmy, że wcześniej ultimatum w tej sprawie postawił polski minister sportu Kamil Bortniczuk, który w rozmowie z portalem sport.onet.pl poinformował, że Polska nie zorganizuje konkurencji skoków narciarskich oraz kombinacji norweskiej w rozpoczynających się mistrzostw świata juniorów w Zakopanem, jeśli wystąpią w nich rosyjscy sportowcy.

– Również w sporcie młodzieżowym nie ma miejsca na to, by tolerować udział sportowców z państwa agresora. Wysłaliśmy już pismo do FIS, aby Rosjanie nie wystartowali w Zakopanem – powiedział Bortniczuk.

Przypomnijmy, że w ramach tegorocznych Mistrzostw Świata Juniorów w Narciarstwie Klasycznym część konkurencji odbędzie się w Zakopanem, gdzie rywalizować będą skoczkowie narciarscy oraz kombinatorzy norwescy. Już na poniedziałek zaplanowano pierwsze treningi oraz odprawę techniczną startujących ekip.

Źródło: FIS/informacja własna