FIS prosi Norwegię o pomoc. Chcą dodatkowego konkursu LGP

Ciekawe wieści płyną do nas z Norwegii. Aftenposten.no donosi, że Międzynarodowa Federacja Narciarska chce dodatkowego konkursu Letniego Grand Prix. Z prośbą zwróciła się do Norwegów.

Fot. Angelika Uchacz

Po tym, jak odwołano niemal wszystkie zaplanowane wstępnie zawody Letniego Grand Prix 2020, w kalendarzu została tylko Wisła. FIS informował wówczas, że rezygnuje z prowadzenia klasyfikacji generalnej cyklu. Teraz wiadomo, że światowa federacja chce jeszcze jednego konkursu LGP.

Aftenposten.no donosi, że Międzynarodowa Federacja Narciarska z prośbą o organizację zawodów zgłosiła się do Norwegii. Na razie nie ma jednak pewności, że uda się tam przeprowadzić zmagania.

– Obecnie rozważamy, czy da się to sfinansować. Istnieje wiele ograniczeń, które utrudniają przyjęcie tych zawodów – powiedział szef norweskiego narciarstwa Erik Røste.

Jak stwierdził prezes Norweskiego Związku Narciarskiego, problemem są nie tylko obostrzenia związane z pandemią koronawirusa. Chodzi także o kwestie organizacyjne. – Musimy zdecydować, czy jesteśmy w stanie w krótkim czasie zorganizować Grand Prix – komentował Røste.

Decyzję Norwegów w tej sprawie poznać powinniśmy w przyszłym tygodniu. Na razie nie wiadomo, w jakim terminie i gdzie dokładnie zawody miałyby zostać rozegrane.

Źródło: Aftenposten.no

Mateusz Król
Obserwuj