FIS ogłasza kandydatów na Mistrzostwa Świata w 2023 roku

fot. fis-ski.com

(fot. fis-ski.com)

Pierwszego dnia maja minął termin nadsyłania kandydatur do zorganizowania za 6 lat Mistrzostw Świata w narciarstwie klasycznym. Swój program na tę imprezę zaprezentowały jedynie słoweńska Planica i norweskie Trondheim.

Proces wyboru jednego z tych miejsc nie jest zbyt skomplikowany. Teraz do 30 września oba projekty będą badane przez specjalnie przydzieloną do tego zadania grupę na czele z sekretarzem generalnym FIS – Sarah Lewis. W październiku koncepcje zostaną sfinalizowane podczas spotkania Komitetu Technicznego FIS w Zurychu. Ostateczny wybór kandydata nastąpi podczas 51 Międzynarodowego Kongresu Narciarskiego w Costa Navarino.

Zarówno dla Planicy, jak i w ogóle Słowenii byłby to debiut w roli organizatora Mistrzostw Świata. Wcześniej słynęła ona głównie z zawodów w lotach narciarskich. Ich kontrkandydat z Norwegii gościł już czempionat 20 lat temu. Cały kraj był gospodarzem tej imprezy w sumie 5 razy – poza Trondheim 4 razy do tej roli wybierano stolicę, czyli Oslo (1930, 1966, 1982 oraz 2011).

Przypomnijmy, że przed wydarzeniem, któremu dedykowany jest artykuł zostaną rozegrane także Mistrzostwa Świata w austriackim Seefeld za 2 lata i w 2021 roku w niemieckim Oberstdorfie.

Źródło : fis-ski.com

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.