FIS oceniła przygotowania w Lahti

fot: wikimedia.org

fot: wikimedia.org
fot: wikimedia.org

Międzynarodowa Federacja Narciarska (FIS) oceniła postęp przygotowań do mistrzostw świata w Lahti. Na spotkaniu byli obecni urzędnicy FIS oraz posiadacze praw handlowych i  telewizyjnych, a także przedstawiciele miast gospodarzy 2019 i 2021 – Seefeld in Tirol oraz Oberstdorf.

Międzynarodowa Federacja Narciarska bardzo pozytywnie ocenia obecny stan rzeczy w Lahti. Na 131 dni przed inauguracją mistrzostw świata przygotowania wkraczają w decydującą fazę, zarówno w zakresie obiektów ochrony jak i samej imprezy. – Jestem bardzo optymistycznie nastawiony przed przyszłorocznymi mistrzostwami świata. Jestem przekonany, że te historyczne, siódme mistrzostwa będą najlepszymi zorganizowanymi dotychczas przez Lahti – mówi przewodniczący FIS.

Podobnego zdania jest Sarah Lewis, sekretarz generalna FIS, która uważa, że mistrzostwa w Lahti będą wyjątkowym wydarzeniem. – Siódme mistrzostwa świata w narciarstwie klasycznym, organizowane w roku obchodów stulecia niepodległości Finlandii, będą na pewno wyjątkowym wydarzeniem odbywającym się w Lahti w przyszłym roku. Organizatorzy zdecydowali się na wiele nowatorskich rozwiązań i kibice będą mogli korzystać z szerokiej gamy zaplanowanych atrakcji, obok samych wydarzeń sportowych – mówi Lewis. – Jestem szczególnie zadowolona ze współpracy z lokalnymi szkołami, bowiem to wydarzenie może być inspiracją dla tych młodych ludzi – dodaje.

Mistrzostwa świata w Finlandii mają być wyjątkowe także ze względu na zupełnie nowe doświadczenia oferowane sportowcom, kibicom i wolontariuszom. – Obchody stulecia uzyskania niepodległości przez Finlandię sprawiają, że postawiliśmy sobie poprzeczkę bardzo wysoko. Vierumäki posłuży nam jako baza dla sportowców działająca w stylu “wioski olimpijskiej”. Podczas szkoleń wolontariuszy największy nacisk będziemy kładli na obsługę klienta – wyjaśnia sekretarz generalny mistrzostw świata Janne Leskinen.

Źródło: lahti2017.fi

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.