FIS nie rozważa wykluczenia Rosji z MŚ w Seefeld

0

fot. Jagoda Brzozowska

fot. Jagoda Brzozowska

Międzynarodowa Federacja Narciarska (FIS) ogłosiła, że aktualnie nie jest omawiana kwestia ewentualnego wykluczenia drużyny rosyjskiej z MŚ w narciarstwie klasycznym w Seefeld. Temat wróci w przypadku, gdy praca RUSADA (rosyjska agencja antydopingowa) zostanie za niezgodną z działaniami WADA (międzynarodowej agencji antydopingowej).


Jeśli WADA uzna działania RUSADA za niezgodne ze swoimi standardami wówczas prawdopodobnie drużyna rosyjska zostanie wykluczona z mistrzostw świata. Niemniej Erik Roeste – prezes norweskiej federacji i członek FIS uważa, że stosowanie kary zbiorowej nawet w tym przypadku nie miało by sensu.

– To co się dzieje w moskiewskich laboratoriach w żaden sposób nie dotyczy startujących obecnie Rosjan. FIS ma zaawansowany program antydopingowy, dotyczący Rosjan, którzy chcą startować w Seefeld. Kara zbiorowa jest nie do przyjęcia, gdyż niewinni sportowcy ucierpią.

Być może wówczas zastosowany będzie znany już z Pjongczangu model startu Rosjan pod flagą neutralną.źródło: sports.ru, dagbladet

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.