FIS ma plan B na Puchar Świata. Dotarli do niego Finowie

fot. M. Rudzińska

fot. M. Rudzińska

Fińscy dziennikarze z kestavyysurheilu.fi dotarli do planu B FIS-u na wypadek kolejnej fali epidemii koronawirusa lub ograniczeń w podróżach międzynarodowych. Pomysł zakłada, że Puchar Świata będzie rozegrany w czterech blokach, a kulminacyjnym punktem sezonu będą mistrzostwa świata w Oberstdorfie zaplanowane na przełom lutego i marca.

Chociaż oficjalnie Międzynarodowa Federacja Narciarska nie poinformowała o szczegółach swojego planu B, to dziennikarze z Finlandii dotarli do dokumentu, gdzie pojawiło się więcej konkretów. Zgodnie z tym co donosi kestavyysurheilu.fi, w przypadku problemów z podróżami międzynarodowymi, Puchar Świata w sezonie 2020/2021 zostałby podzielony na cztery bloki.

Pierwszy etap Pucharu Świata rozpocząłby się 27 listopada i potrwałby do 20 grudnia. W tym czasie w Finlandii lub Norwegii miałoby odbyć się od sześciu do ośmiu biegów. Organizacja zawodów przez Norwegów stoi jednak pod znakiem zapytania ze względu na projekt ustawy, który ograniczałby możliwości podróży dla sportowców zagranicznych do 31 grudnia.

Drugim punktem – w przypadku wprowadzenia planu B – zostałby cykl Tour de Ski, który rozpocząłby się 1, a zakończył 10 stycznia. Gospodarzami mieliby być Szwajcarzy i Włosi. Trzeci, krótszy blok od 23 stycznia do 7 lutego, to zawody w Szwecji, Finlandii lub Norwegii. Punktem kulminacyjnym w kalendarzu na sezon 2020/2021 mają być mistrzostwa świata w Oberstdorfie, które zaplanowano w dniach 23.02 – 07.03.

Ostatnim akcentem zimy 2020/2021 miałaby być próba przedolimpijska w Pekinie. Zawody w Azji zaplanowano w dniach 17-21 marca.

Awaryjny kalendarz PŚ w biegach narciarskich na sezon 2020/2021:

Źródło: kestavyysurheilu.fi