FIS Cup w Zakopanem. Zwycięstwo Kacpra Tomasiaka, rewelacyjny 16-latek nie dał szans rywalom

screen - TVP Sport

W konkursie FIS Cupu w skokach narciarskich rozegranym na Wielkiej Krokwi w Zakopanem najlepszy okazał się Kacper Tomasiak. Młodziutki skoczek z Bystrej wyprzedził niewiele starszego rodaka Klemensa Joniaka i doświadczonego w porównaniu z tą dwójką Austriaka Maximiliana Lienhera.

screen – TVP Sport

Tryumf młodości

Tomasiak i Joniak utrzymali swoje pozycje po pierwszej serii i dali odpór Austriakowi, który niczym Piotr Żyła w Planicy atakował spoza pierwszej “10” (konkretnie z miejsca jedenastego). Tomasiak uzyskał 136,5 i 137 m i notę 261,6 pkt. Joniak po skokach na odległość 135 i 137 m ukończył zawody z notą 260,1 pkt. Lienher po słabszym skoku 127,5 m w pierwszej serii w drugiej poszybował na 138 m. Nota 254,8 pkt dała mu awans na podium. Kolejne miejsca zajęli Austriak Janni Reisenauer, Słoweniec Marcel Strzinar i kolejny Austriak Marco Woergoetter.

Miejsca Polaków

Tuż za tą szóstką uplasował się Wiktor Szozda z notą 239,5 pkt. Choć ten akapit poświęcamy miejscom Polaków warto zaznaczyć, iż ósmy był dziś Enzo Milesi z Francji. Sytuacji w skokach w tym dużym kraju poświęciliśmy ostatnio cały artykuł. W pierwszej “10” znalazł się tez Marcin Wróbel, który zamknął ją z notą 235 pkt. Adam Niżnik był siedemnasty, Tymoteusz Amilkiewicz – osiemnasty, Jarosław Krzak – dwudziesty piąty. Nieudany – bo tak należy ocenić brak punktów – start zaliczyli Szymon Zapotoczny (34. miejsce),  Szymon Jojko (35. pozycja) i Jan Galica (37. rezultat).

wyniki zawodów

źródło: wiadomość własna