FIS Cup w Zakopanem. Medwed ponownie najlepszy. Pilch siódmy

fot. M. Król

Za nami ostatni w ten weekend konkurs FIS Cup w Zakopanem. Jego triumfatorem, podobnie jak w sobotę, został Austriak Elias Medwed. Podium uzupełnili Ulrich Wohlgenannt oraz Jernej Presecnik. Tomasz Pilch, zajmując siódme miejsce, został najlepszym z Polaków.

fot. M. Król

Na półmetku rywalizacji pierwsza dziesiątka została zdominowana przez reprezentantów Austrii. Na czele tabeli plasował się Stefan Huber (133 m), który wyprzedzał swojego reprezentacyjnego kolegę Eliasa Medweda (131 m) o 2,4 punktu. Trzecią lokatę zajmował Jernej Presecnik (131 m). Za Słoweńcem plasowała się trójka Austriaków – Ulrich Wohlgenannt (130 m), Clemens Aigner (129,5 m) oraz Niklas Bachlinger (130 m). W “dziesiątce” plasowali się również dwaj Polacy – siódmy był Tomasz Pilch (127,5 m), a dziesiąty Stefan Hula (127 m). Poza nimi do drugiej serii awansowali również siedemnasty Adam Niżnik (122 m) i dwudziesty pierwszy Arkadiusz Jojko (123 m).

Finalnie wygraną, a także miejsce na podium, stracił Stefan Huber (130,5 m), który ukończył zmagania na czwartym miejscu. Drugi raz w ten weekend triumfował Elias Medwed (134,5 m), a podium uzupełnili Ulrich Wohlgenannt (135 m) i Jernej Presecnik (133 m). Piątą pozycję zajął Clemens Aigner (133,5 m), a szóstą Rok Masle (133 m). Swoje pozycje po pierwszej serii utrzymali dwaj Polacy – Pilch (132 m) zakończył zmagania na siódmej lokacie, a Hula (127,5 m) na dziesiątej. Arkadiusz Jojko (123 m) finalnie uplasował się na miejscu dwudziestym drugim, a Adam Niżnik (117,5 m) dwudziestym czwartym.

Dzięki swoim występom w ten weekend, Tomasz Pilch powiększył kwotę startową na następny period Pucharu Kontynentalnego. Poza Polską siedmiu zawodników będą mogły wystawić również Austria i Słowenia.

Pełne wyniki konkursu

Po dotychczasowych konkursach na czele klasyfikacji generalnej FIS Cup wciąż plasuje się Elias Bachlinger (232 pkt). Austriak nie poprawił jednak dzisiaj swojego dotychczasowego dorobku, gdyż po pierwszej serii został zdyskwalifikowany za nieprawidłowy sprzęt. Za nim plasują się Stefan Huber (215 pkt) i Elias Medwed (215 pkt). Szansę na poprawę dorobku skoczkowie będą mieli 19 i 20 stycznia w Szczyrku, gdzie odbędą się kolejne konkursy cyklu.

Źródło: informacja własna