FIS Cup w Zakopanem: Claudio Moerth wygrywa, słaby występ Polaków

14:21, 12.01.2019 Anna Felska

To nie był udany konkurs w wykonaniu Polaków. Zawody z cyklu FIS Cup, które odbywały się dzisiaj na Wielkiej Krokwi w Zakopanem zakończyły się zwycięstwem Austriaka Claudio Moertha. Drugi po pierwszej serii był Tomasz Pilch, niestety w finale zaliczył upadek.

Claudio Moerth po pierwszej serii zajmował trzecie miejsce. Ostatecznie skoki na 134 i 131 m pozwoliły mu na wygraną. Drugie miejsce po skokach na 131,5 i 132,5 m zajął jego rodak Maximilian Lienher. Na najniższym stopniu podium stanął prowadzący po pierwszej serii Czech Dusan Dolezel (140 i 126 m). Tuż za podium wylądował drugi z braci Huber - Stefan. Austriak lądował na 128,5 i 134 m. Oczko niżej uplasował się Niemiec Dominik Maylaender (125 i 134 m). Czołową szóstkę zamknął kolejny Austriak - David Haagen (127,5 i 130 m).

Bardzo zły występ zaliczyli biało-czerwoni. Z dwudziestu reprezentantów Polski, którzy wzięli udział w dzisiejszych zmaganiach, tylko dwóch zdołało zapunktować. Po skoku na 135 m drugie miejsce po pierwszej serii zajmował Tomasz Pilch. Niestety w finałowej serii po skoku na 128,5 m zaliczył upadek. W konsekwencji spadł o kilkanaście pozycji i ostatecznie zajął dopiero 15. lokatę. Punkty zdobył również niespełna 17-letni Adam Niżnik, który po pierwszej serii i skoku na 118,5 m zajmował 30. miejsce. W drugiej kolejce poszybował aż na 134,5 m co dało mu spory awans, na 19. pozycję. Punktów nie zdobyli: Damian Skupień, Kacper Juroszek,Łukasz Bukowski, Krzysztof Leja, Krystian Zygmuntowicz, Mateusz Gruszka, Krzysztof Kieta, Wiktor Pękala, Szymon Pawłowski, Bartłomiej Klimowski, Kacper Stosel, Bartosz Czyż, Szymon Jojko, Jan Habdas, Szymon Zapotoczny i Arkadiusz Jojko. Zdyskwalifikowani za nieprzepisowy kombinezon zostali Jarosław Krzak i Karol Niemczyk.