FIS Cup w Villach. Zwycięstwo Reisenauera i Awwakumowej

16:14, 19.02.2022 Anna Felska

Skoczkowie z Pucharu Świata mają wolny weekend po zakończeniu startów w igrzyskach olimpijskich. Jednak rywalizacja trwa na niższych szczeblach. Dziś odbyły się zawody z cyklu FIS Cup w Villach. Zwycięstwa odnieśli Janni Reisenauer i Irina Awwakumowa.

Reisenauer najlepszy wśród mężczyzn

Janni Reisenauer w dwóch seriach uzyskał 95 i 94,5 m. Pozwoliło mu to na zwycięstwo w zawodach. Wyprzedził drugiego Stefana Rainera (92,5 i 95,5 m) o 3,8 pkt.  Na najniższym stopniu podium stanął Marco Woergoetter (93 i 93,5 m). Tym samym całe podium zajęli Austriacy. Na dwóch kolejnych miejscach też uplasowali się reprezentanci gospodarzy: Clemens Leitner (93,5 i 93,5 m) oraz Maximilian Steiner (91 i 94,5 m). Szóste miejsce zajął Matija Vidic (90,5 i 95,5 m), siódmy był Peter Resinger (94 i 92 m), ósmy Bor Pavlovcic (92 i 92,5 m), dziewiąty Claudio Haas (92,5 i 91 m), a czołową dziesiątkę zamknął Gorazd Zavrsnik (90 i 91 m).

Najlepszy z Polaków był Tomasz Pilch, który po skokach na 90,5 i 89,5 m zajął 15. miejsce. O dwa oczka niżej uplasował Jan Habdas (86,5 i 91,5 m) Dwudziesty czwarty był Jarosław Krzak (85 m), dwudziesty dziewiąty Arkadiusz Jojko (87,5 m), a trzydziesty Szymon Jojko (84 m).

Pełne wyniki konkursu mężczyzn

Irina Awwakumowa nie dała szans rywalkom

Wśród pań najlepsza była Rosjanka Irina Awwakumowa, która lądowała na 89 i 96 m. Drugie miejsce zajęła Lara Malsiner (91 i 93 m). Podium uzupełniła Słowenka Taja Bodlaj (92,5 i 95 m). W czołowej szóstce znalazły się również: Irma Machinia (94,5 i 91,5 m), Nagomi Nakayama (92,5 i 92 m) i Katra Komar (90 i 90,5 m).