FIS Cup w Villach: Triumf Braathen i Reisch, Niżnik oraz Rajda w czołowej dziesiątce

fot. F. Damboń

Matias Braathen oraz Agnes Reich odnieśli triumf w zawodach cyklu FIS Cup w austriackiej miejscowości Villach. Z niezłej strony zaprezentowali się reprezentanci Polski. Adam Niżnik oraz Kinga Rajda ukończyli konkurs na lokatach w czołowej dziesiątce.

W Villach został rozegrany dziś drugi konkurs zaliczany do klasyfikacji FIS Cup. Do rywalizacji przystąpiło dziewięćdziesięciu sześciu mężczyzn oraz trzydzieści jeden kobiet. Wśród skoczków najlepszy okazał się Matias Braathen. Norweg na obiekcie skoczni o rozmiarze 98 m oddał dwie bardzo dobre próby (na odległości 99,5 oraz 96 m) i wyprzedził o 2,2 punktu drugiego dziś doświadczonego Fina Jarkko Maataa. Na podium zawodów stanął także reprezentant Austrii Peter Resinger ze stratą 5,4 pkt do triumfatora. Tuż za podium został sklasyfikowany drugi z austriackich skoczków Elias Medwed, a piątkę zamknął najlepszy z Polaków Adam Niżnik, który po raz drugi podczas tego weekendu zaprezentował solidną formę. Biało-czerwony stracił do trzeciego 11,6 punktu. Pozostałym Polakom nie udało się awansować do finałowej serii – Stanisław Ciszek był 48, Arkadiusz Jojko 51, Kacper Stosel 63, Szymon Jojko 69, Jan Habdas 73, Karol Niemczyk 76, a Mateusz Gruszka 79.

wyniki zawodów mężczyzn

Wśród pań triumf odniosła reprezentantka Niemiec Agner Reich, która po skokach na odległość 96,5 i 85 metrów wyprzedziła aż o 31,5 punktu Austriaczkę Julię Muehlbacher i 33,3 pkt Czeszkę Karolinę Indrackovą. Na czwartej lokacie uplasowała się druga z Austriaczek Sophie Sorschag, a na piątej Słowenka Lara Logar. W czołowej dziesiątce zawody zakończyła również Kinga Rajda, która zajęła ósme miejsce. W drugiej dziesiątce zostały sklasyfikowane czternasta Anna Twardosz, piętnasta Joanna Szwab oraz osiemnasta Nicole Konderla. Dwudziesta czwarta była z kolei Wiktoria Przybyła, a Wiktoria Polanowska jako jedyna nie awansowała do drugiej części zmagań.

wyniki zawodów kobiet

źródło: informacja własna

Obserwuj

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.