FIS Cup w Villach: Nietzel i Hoelzl najlepsi na inaugurację, Juroszek i Karpiel w “10”

0

W austriackim Villach zainaugrowano tegoroczne letnie zmagania w skokach narciarskich. Rywalizowano tam w pierwszych konkursach cyklu FIS Cup. Wśród mężczyzn najlepszym okazał się Justin Nietzel, a w zawodach kobiet wygrała Chiara Hoelzl. Zapunktowała jedynie dwójka Polaków – Kacper Juroszek oraz Kamila Karpiel.

W zawodach mężczyzn swoją siłę w obu seriach zaprezentował młody talent z Niemiec – Justin Nietzel. Skoki na 97 oraz 95,5 metra pozwoliły mu na wygranie konkursu na Villacher Alpenarena. Za nim znalazł się Szwajcar Luca Egloff, który uzyskał dokładnie te same odległości, ale w każdej z serii miał o 0,5 punktu niższe noty za styl. Słoweniec Zak Mogel uzupełnił podium konkursu po próbach na 96,5 i 93 metry.

W konkursie punktował tylko jeden Polak – Kacper Juroszek, który uzyskał 96 metrów w pierwszej serii, co dawało mu 6 miejsce i szansę na walkę nawet o najlepszą “3” zawodów. Jednak 89 metrów w finałowym skoku sprawiło, że spadł na 9 pozycję, co i tak można uznać za całkiem dobry wynik. Wśród pozostałych zawodników z naszego kraju Szymon Pawłowski był 40 (85 metrów), Krzysztof Biegun 43 (84,5 metra), ex aequo z nim uplasował się Damian Skupień (85 metrów), na 48 Kacper Stosel (83,5 metra), 49 Mateusz Gruszka (83,5 metra), 54 Szymon Jojko (81,5 metra), 64 Łukasz Bukowski (80,5 metra), 75 Karol Niemczyk (71,5 metra), a 78 Adam Niżnik (70 metrów). Dla dopełnienia dramatycznego obrazu po występie Biało-Czerwonych należałoby wspomnieć, że tuż przed Łukaszem Bukowskim znalazł się młodszy od niego o 7 lat, 14-letni reprezentant Kazachstanu Danil Vassilyev (80,5 metra).

PEŁNE WYNIKI KONKURSU MĘŻCZYZN

U kobiet najlepiej spisała się Austriaczka Chiara Hoelzl. Mistrzyni świata juniorów sprzed dwóch lat z Rasnova osiągnęła 90,5 oraz 97,5 metra. Drugiej w zawodach reprezentntce Słowenii Emie Klinec (87,5 i 95 metrów) zabrakło do pokonania jej 7 punktów, a zamykającej podium Danieli Haralambie aż 15,5 punktu. Rumunka była liderką po pierwszej serii, gdy uzyskała 91,5 metra, ale skok na 87,5 w finałowej próbie zepchnął ją na najniższy stopień “pudła”.

Najlepiej z Polek zaprezentowała się Kamila Karpiel, której po skokach na 80 i 85,5 metra udało się nawet znaleźć w najlepszej “10” konkursu. Startowały też 3 inne zawodniczki nasze reprezentantki – Kinga Rajda (68,5 metra), która skończyła jako 33, 35 Anna Twardosz (70 metrów) i 39 Joanna Kil (66 metrów).

PEŁNE WYNIKI KONKURSU KOBIET

Kolejne konkursy w Villach czekają nas już jutro. Na godzinę 9 zaplanowano serię próbną, a o 10 mają się rozpocząć indywidualne zawody kobiet i mężczyzn.

Źródło: ewoxx.com\informacja własna

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.