FIS Cup w Villach. Janni Reisenauer wygrywa. Jan Habdas szósty

fot. PZN

Janni Reisenauer wygrał sobotni konkurs z cyklu FIS Cup, rozgrywany na skoczni normalnej w Villach. Austriak wyprzedził Maksima Bartolja ze Słowenii i swojego rodaka, Thomasa Lacknera. Szóste miejsce zajął Jan Habdas. Pozostali Polacy spisali się dużo słabiej.

fot. PZN

Reisenauer znajdował się na prowadzeniu już po pierwszej serii. Drugą pozycję zajmował Thomas Lackner, a trzecią Maksim Bartolj. Czołową piątkę zamykali Niko Kytosaho z Finlandii oraz Andre Fussenegger z Austrii. Najlepszy z Polaków, Jan Habdas, plasował się na 8 miejscu. Z naszych zawodników do drugiej serii awansowali jeszcze Szymon Zapotoczny i Marcin Wróbel, którzy zajmowali kolejno 27 oraz 30 pozycję. Sztuka awansu nie udała się Jarosławowi Krzakowi, Adamowi Niżnikowi, Szymonowi Jojce i Klemensowi Joniakowi, który zajął dopiero 68 miejsce.

Druga seria potwierdziła formę Reisenauera. Austriak wygrał konkurs, wyprzedzając kolejnego zawodnika o 13,9 punktu. Drugą pozycję zajął Maksim Bartolj, który zamienił się miejscami z Thomasem Lacknerem. W czołowej ósemce uplasowało się aż 6 Austriaków. W całkowitej dominacji, oprócz Bartolja, przeszkodził im również Jan Habdas. Nasz skoczek ukończył zawody na 6 pozycji, tuż przed słynnym Thomasem Diethartem. Szymon Zapotoczny spadł na 29 miejsce, wyprzedzając tylko Marcina Wróbla, który zamknął stawkę drugiej serii z powodu dyskwalifikacji.

Wyniki konkursu

W klasyfikacji generalnej cyklu FIS Cup prowadzi Mika Schwann. Austriak wyprzedza swoich rodaków, Francisco Moertha oraz Janni Reisenauera. Najlepszy z Polaków, Jan Habdas, zajmuje 7 miejsce. Już jutro drugi konkurs w Villach, który rozpocznie się o 13:15.

Klasyfikacja generalna FIS Cup

Źródło: informacja własna