FIS Cup w Villach. Hannah Wiegele najlepsza w trzeciej lidze. Dwie Polki z punktami

fot. Tomasz Markowski

W niedzielne popołudnie odbyły się w austriackim Villach kolejne zawody trzeciej ligi skoków, czyli FIS Cup. W konkursie pań triumfowała reprezentantka gospodarzy, Hannah Wiegele. Austriaczka wyprzedziła dwie Słowenki, Taję Bodlaj i Ajdę Kosnjek. W trzeciej dziesiątce konkurs ukończyły Paulina Cieślar i Pola Bełtowska.

fot. Tomasz Markowski

Polki tłem dla czołówki

Już po pierwszej serii na prowadzeniu znajdowała się Wiegele. Austriaczka wyprzedzała Riko Sakurai z Japonii oraz Ajdę Kosnjek. Czołową piątkę uzupełniały Michelle Goebel z Niemiec i kolejna Japonka, Nagomi Nakayama. W zawodach udział wzięły 33 zawodniczki, a zatem tylko trzy nie mogły wziąć udziału w drugiej serii. W tym gronie znalazły się niestety dwie Polki, Sara Tajner i zdyskwalifikowana Natalia Słowik. Nieco lepiej poszło naszym pozostałym reprezentantkom. Paulina Cieślar i Pola Bełtowska zajmowały kolejno 24 i 26 miejsce.

W drugiej serii zwycięstwo skokiem na 91,5 metra przypieczętowała Wiegele. Zmiany zaszły za to za plecami Austriaczki. Riko Sakurai spadła z podium i ukończyła konkurs na 4 miejscu. Z 6 pozycji zaatakowała za to Taja Bodlaj, co pozwoliło jej na awans aż na drugą lokatę. Na trzecim miejscu utrzymała się Ajda Kosnjek. Polki ukończyły konkurs w trzeciej dziesiątce.

Wyniki konkursu

Konderla powalczy o końcowy triumf?

W klasyfikacji generalnej FIS Cup pań prowadzi Nika Prevc. 60 punktów traci do niej nasza Nicole Konderla. Kolejne zawody cyklu odbędą się już w zimę, na początku grudnia w szwedzkim Falun.

Klasyfikacja generalna FIS Cup pań

Źródło: informacja własna