FIS Cup w Villach. Austriackie zaplecze dominuje. Zwycięstwa Ortnera i Ptackovej

Niedzielny konkurs panów w Villach był kolejną odsłoną dominacji austriackiego zaplecza. Po raz drugi w ten weekend wygrał Maximilian Ortner, a podium uzupełnili Moerth i Schwann. U pań triumfowała natomiast Czeszka, Stepanka Ptackova. Punktowało dwóch reprezentantów Polski.

Po pierwszej serii czołowa dziesiątka została zdecydowanie zdominowana przez Austriaków. Na pozycji lidera plasował się wczorajszy triumfator, Maximilian Ortner (97,5 m), a kolejne pozycje zajmowali Francisco Moerth (99,5 m), Mika Schwann (94 m), Clemens Aigner (93 m) oraz Janni Reisenauer (93 m). Aleksandr Bazhenov (94,5 m), najlepsze spośród innych nacji, był szósty po skoku na 94,5 metra. Czołową dziesiątkę zamykał Niemiec, Claudio Haas (93 m), wyprzedzany przez trzech kolejnych reprezentantów gospodarzy. Do drugiej rundy awansowało tylko dwóch reprezentantów Polski. Na półmetku dwudziesty czwarty był Karol Niemczyk (87 m), a trzydziesty Szymon Zapotoczny (83,5 m).

Finalnie pierwsza czwórka pozostała niezmieniona. Ortner powtórzył swoje wczorajsze osiągnięcie i po skoku na 96,5 metra stanął na najwyższym stopniu podium, obejmując prowadzenie w klasyfikacji generalnej cyklu. Czołową trójkę uzupełnili Moerth (98 m) i Schwann (94 m), a zajmowaną po pierwszej serii czwartą lokatę utrzymał Clemens Aigner (94,5 m). Na piątym miejscu uplasował się Stefan Huber (96,5 m), szóstym Claudio Haas (94,5 m), a siódmym Janni Reisenauer (92 m). Czołową dziesiątkę uzupełnili Julian Wienerroither (93 m), Hannes Landerer (95 m) oraz Aleksandr Bazhenov (90 m). Pozycję zajmowaną po pierwszej serii utrzymał Karol Niemczyk, który w serii finałowej wylądował na 88 metrze. Dzięki dyskwalifikacji Justina Lisso o jedną lokatę poprawił się Szymon Zapotoczny (77 m).

Pełne wyniki konkursu panów

Na półmetku rywalizacji pań prowadziła wczorajsza triumfatorka, Tinkara Komar (90,5 m). Piętnastolatce nie udało się jednak utrzymać przewagi i finalnie ukończyła konkurs na najniższym stopniu podium, w drugiej serii uzyskując 87 metrów. Lepsze noty od Słowenki uzyskały zwycięska dziś Stepanka Ptackova (92,5 m; 93,5 m) oraz reprezentantka gospodarzy Sahra Schuller (88 m; 90,5 m). Za czołową trójką uplasowały się Katharina Ellmauer (88,5 m; 89 m) i dwie Niemki – Lia Boehme (91,5 m; 85,5 m), która po pierwszej serii zajmowała miejsce tuż za liderką, oraz Magdalena Burger (84,5 m; 85 m). Po raz kolejny na starcie nie pojawiła się zgłoszona do zawodów Amerykanka, Rachael Haerter. Po rozegranych dotychczas konkursach liderką klasyfikacji generalnej cyklu jest czwarta dziś Ellmauer.

Pełne wyniki konkursu pań

Zawodnicy będą mieli kolejną okazję do rywalizacji w zawodach trzeciej ligi już za tydzień w Oberhofie. W dniach 27 i 28 lutego zostaną tam rozegrane po dwa konkursy kobiet i mężczyzn.

Źródło: informacja własna