FIS Cup w Szczyrku. Triumf Klemensa Murańki, pięciu Polaków w dziesiątce

Fot. M. Król

Jest kolejny świetny występ Klemensa Murańki. Polak w sobotę zameldował się na trzecim miejscu w zawodach FIS Cup w Szczyrku, a w niedzielę nie pozostawił rywalom żadnych złudzeń. Punkty wywalczyło łącznie 9 Polaków, a aż pięciu znalazło się w czołowej dziesiątce.

Fot. M. Król

Klemens Murańka wziął rewanż za sobotni konkurs FIS Cup w Szczyrku. Polak musiał wtedy zadowolić się trzecim miejscem. W niedzielę jednak oddał jeszcze lepsze próby i dzięki temu mógł cieszyć się ze zwycięstwa. W pierwszej serii niespełna 29-letni zawodnik uzyskał 104 metry, a w drugie równe sto.

Dziewięciu Polaków w trzydziestce

Na drugiej pozycji uplasował się reprezentant Austrii Jonas Schuster. Syn znakomitego trenera Wernera Schustera, w pierwszej próbie zanotował 103,5 metra, co dawało mu trzecią lokatę. W drugiej lądował jednak pół metra dalej i dzięki temu awansował o jedno miejsce. Na najniższym stopniu podium stanął Adrian Tittel. Niemiec uzyskiwał 102,5 oraz 101,5 m.

Dobry występ odnotowali inni polscy skoczkowie. W czołowej dziesiątce, oprócz Murańki, znalazły się jeszcze cztery nazwiska z naszej kadry. Na szóstym miejscu zmagania zakonczył Tomasz Pilch, siódmy był Jakub Wolny, a za nim znalazł się Klemens Joniak. Czołową dziesiątkę zamknął Marcin Wróbel. Punkty wywalczyli jeszcze piętnasty Adam Niżnik, siedemnasty Jarosław Krzak, osiemnasty Jan Habdas oraz dziewiętnasty Andrzej Stękała.

Pełne wyniki

Źródło: Informacja własna

Mateusz Król
Obserwuj