FIS Cup w Szczyrku: Spela Rogelj ponownie najlepsza

kompleks skoczni w Szczyrku

Warunki wietrzne na skoczni w Szczyrku, której rozmiar wynosi 104 metry, są dziś wyjątkowo niestabilne. Z tego powodu niedzielny konkurs kobiet rozpoczął się aż o godzinę później, niż było to ujęte w programie zawodów. Rywalizację udało się jednak doprowadzić do końca – a najbardziej zadowoloną z tego powodu osobą powinna być Słowenka Spela Rogelj.

Po pierwszej serii konkursu z cyklu FIS Cup kobiet czołową trójkę stanowiły Japonka Yuka Seto, Czeszka Karolina Indrackova i wczorajsza triumfatorka, Spela Rogelj. Strata Słowenki do Seto wynosiła niespełna 7.5 punktu. Najlepsza z Polek, Kinga Rajda, była 12.

Druga seria zakończyła się pechowo dla liderki. Seto upadła po skoku na odległość 98.5 metra, spadając tym samym na trzecią pozycję. Pech rywalki wykorzystała Rogelj – ustana, 96.5-metrowa próba przyniosła jej drugie zwycięstwo z rzędu. Drugie miejsce zachowała Indrackova (96 m i 95.5 m), co oznacza, iż podium konkursu wygląda dokładnie tak samo, jak wczoraj.

Rajda znacząco poprawiła się w swojej drugiej próbie. Skoczyła 95.5 metra (79.5 m w pierwszej serii) i dzięki temu zaliczyła awans na siódme miejsce w konkursie. Nicole Konderla była siedemnasta (81.5 m i 78 m ), Joanna Szwab – 21. (72 m i 79.5 m), Anna Twardosz ukończyła zawody na 25. lokacie (71.5 m i 79.5 m), Magdalena Pałasz była 27. (69.5 m i 76 m), a Joanna Kil – 28. (63.5 m i 76.5 m). Jedyną Polką, której zabrakło w drugiej serii, była Nikola Pietraszko – zajęła trzydzieste czwarte miejsce.

PEŁNE WYNIKI (pdf)

Kolejne zawody z cyklu żeńskiego FIS Cup odbędą się 11 i 12 lipca w kazaskim Szczuczyńsku.

źródło: fis-ski.com

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.