FIS Cup w Szczyrku. Premierowe podium Konderli. Triumf Wiegele

fot. Anna Karczewska/PZN

Hannah Wiegele triumfowała w sobotnich zawodach FIS Cup w Szczyrku. Drugie miejsce zajęła Abigail Strate, a trzecia była Nicole Konderla. Dla Polki to pierwsze podium w karierze w konkursie tej rangi.

fot. Anna Karczewska/PZN

Prevc liderką na półmetku

Po pierwszej serii sobotniego konkursu otwierającego rywalizację w Szczyrku liderką była Nika Prevc. Słowenka uzyskała 94,5 metra, co na półmetku dawało jej 3,6 punktu przewagi. Na drugiej pozycji plasowała się Hannah Wiegele (90,5 m), a wirtualne podium uzupełniała Nicole Konderla. Polka uzyskała odległość 92,5 metra i traciła 5,9 punktu do liderki. Czwartą lokatę zajmowała Abigail Strate, piątą Karolina Indrackova, a szóstą Ajda Kosnjek. Siódma była kolejna z Polek, Kinga Rajda, ósma Taja Bodlaj, a dziewiąta Nika Krasovic. Czołową dziesiątkę uzupełniała Ingvild Synnoeve Midtskogen.

Do finałowej rundy awansowało sześć reprezentantek Polski. W drugiej dziesiątce plasowała się Paulina Cieślar, która była siedemnasta. Kamila Karpiel zajmowała 23. lokatę, a dwa kolejne miejsca należały do następnych Biało-Czerwonych – Anny Twardosz i Poli Bełtowskiej. Tuż za trzydziestką rywalizację zakończyła Natalia Słowik, 35. była Sara Tajner, 36. Joanna Kil, a 37. Olivia Brenkus.

Zwycięstwo Wiegele, podium Konderli

Nika Prevc nie utrzymała prowadzenia i po skoku na 93. metr spadła na czwartą pozycję. Siedem metrów dalej od Słowenki wylądowała Hannah Wiegele, co dało jej pewne zwycięstwo z przewagą 10,2 punktu nad Abigail Strate (98,5 m). Zaledwie 0,2 punktu więcej miała Nicole Konderla, która ukończyła rywalizację na najniższym stopniu podium, w drugiej rundzie lądując pół metra bliżej od Kanadyjki. Dla Polki to pierwsze w karierze podium zawodów FIS Cup. W pierwszej dziesiątce uplasowała się także kolejna z Polek, Kinga Rajda, która była dziesiąta.

Do drugiej dziesiątki awansowały Pola Bełtowska i Anna Twardosz, które były odpowiednio dziewiętnasta i dwudziesta. Paulina Cieślar spadła na 23. pozycję, a Kamila Karpiel na 25.

W niedzielę skoczkinie ponownie przystąpią do rywalizacji. Początek serii próbnej jest zaplanowany na 9:00. Konkurs ma wystartować o 9:45.

Pełne wyniki

Źródło: informacja własna