FIS Cup w Szczyrku: Polki bez Kamili Karpiel. Kontuzja i operacja liderki naszej kadry

Polski Związek Narciarski podał skład reprezentacji Polski kobiet w skokach narciarskich na zawody cyklu FIS Cup w Szczyrku, które odbędą się już w ten weekend na obiekcie Skalite. Wśród zawodniczek brakuje liderki naszej kadry – Kamili Karpiel. Zawodniczka obecnie leczy kontuzję kolana, przez którą przeszła operację. 

W Szczyrku zaprezentuje się reszta kadry A Łukasza Kruczka: Kinga Rajda, Anna Twardosz, Joanna Szwab i Nicole Konderla, a także 3 zawodniczki spoza niej: Joanna Kil, Magdalena Pałasz i Nikola Pietraszko. Co ciekawe sam trener naszej reprezentacji będzie na zawodach asystentem delegata technicznego.

W składzie brakuje Kamili Karpiel, która po roku od kontuzji kolana i zmagania się z bólem podczas treningów oraz zawodów przeszła badania pod kątem sprawdzenia, na ile poważny wciąż jest uraz. Sytuacja wymagała operacji, którą młoda skoczkini ma już za sobą. Teraz czeka ją rehabilitacja, która z pewnością skróci czas przygotowań zawodniczki, choć data jej powrotu oczywiście nie jest jeszcze znana.

Zawody FIS Cup w Szczyrku rozłożono na dwa dni, które poprzedzi piątkowa odprawa techniczna o 19. W sobotę i niedzielę pierwsze skoki oddadzą kobiety, które pojawią się na obiekcie już o 9, by skoczyć w serii próbnej (w sobotę jeszcze w oficjalnej serii treningowej), a następnie w konkursie. Podobnie sytuacja będzie wyglądała u mężczyzn. W sobotę pojawią się na obiekcie o 13, a dzień później o 12. Każda seria finałowa zostanie zakończona ceremonią wręczenia nagród najlepszym zawodnikom i zawodniczkom.

Źródło: PZN/ informacja własna

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.