FIS Cup w Szczyrku: Odwet za sobotę. Trzech Austriaków na podium, Niżnik siódmy

Claudio Moerth okazał się najlepszy drugiego dnia rywalizacji w Szczyrku zaliczanej do klasyfikacji FIS Cup. Na podium znaleźli się także dwaj jego koledzy z reprezentacji: Maximilian Steiner oraz kolejny Maximilian – Lienher. Adam Niżnik był najlepszy z Polaków na siódmym miejscu.

Claudio Moerth prowadził już po pierwszej serii niedzielnego konkursu na normalnej skoczni w Szczyrku. Austriakowi zmierzono aż 110,5 metra, co dawało mu bezpieczną przewagę nad rywalami, ale także letni rekord obiektu Skalite. W drugiej turze, kiedy wzmógł się wiatr pod narty, Moerth skoczył aż 104,5 metra z obniżonego rozbiegu. To pozwoliło na triumf przed jego rodakami – Maximilianami. Drugie miejsce wywalczył bowiem Steiner, który uzyskał 104 oraz 102 metry, a trzecie Lienher (w sobotę drugi) z odległościami 104,5 oraz 110,5 metra.

Tuż za najlepszą trójką uplasowali się dwaj Szwajcarzy. Czwarte miejsce zajął Gregor Deschwanden, który po pierwszej serii był trzeci ze skokiem na 104. metr. W drugiej rundzie zmierzono mu dwa metry mniej, co w efekcie nie wystarczyło na podium. Za nim znalazł się Gabriel Karlen (109 m; 97 m). Ponownie w czołówce znalazł się Mathis Contamine. Francuz, którzy podczas olimpijskiego festiwalu młodzieży Europy w 2017 roku zdobył trzy medale, zajął dzisiaj szóste miejsce (100 m; 104 m). Za nim znalazła się dwójka Polaków. Adam Niżnik po dwóch skokach na 99. metr zajął 7. lokatę, a za nim był Kacper Juroszek. Członek kadry B po pierwszej serii był czwarty (99 m), ale w drugiej uzyskał 97 metrów i spadł o cztery lokaty.

Po punkty sięgnęło dzisiaj jeszcze czterech Polaków. Arkadiusz Jojko był siedemnasty (pierwsze punkty w karierze i prawo do startu w zawodach Pucharu Kontynentalnego), Jan Habdas dziewiętnasty, Mateusz Gruszka dwudziesty siódmy a tuż za nim Bartosz Czyż. Kolejna walka o punkty w ramach zawodów FIS Cup już w czwartek w Szczuczyńsku. Trenerzy Maciej Maciusiak oraz Wojciech Topór zapowiedzieli już jednak, że Polacy nie wybierają się na te zmagania.

Pełne wyniki

Klasyfikacja FIS Cup

Źródło: Informacja własna

Mateusz Król
Obserwuj

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.