FIS Cup w Szczyrku. Krzak i Karpiel na podium. Konkursy dla Indrackovej i Freitaga

17:16, 19.01.2021 Aleksandra Kuzioła Aktualizacja: 17:34, 19.01.2021

Za nami pierwszy dzień rywalizacji w konkursach FIS Cup w Szczyrku. W konkursie pań najlepsza okazała się Czeszka Karolina Indrackova. Na najniższym stopniu podium stanęła Kamila Karpiel. Wśród panów triumfował natomiast Richard Freitag, a trzecią pozycję zajął Jarosław Krzak.

Po pierwszej serii na czele plasowała się Karolina Indrackova (98,5 m), która wyprzedzała drugą Kamilę Karpiel (95 m) o 7,3 punktu. Czołową trójkę uzupełniała Nika Vetrih (97,5 m), której strata do Polki wynosiła zaledwie 0,2 punktu. W "dziesiątce" plasowały się jeszcze dwie biało-czerwone - siódma Anna Twardosz (90,5 m) i dziesiąta Joanna Szwab (88,5 m). Na liście startowej pojawiło się trzydzieści nazwisk, więc wszystkie startujące zdobyły punkty.

Finalnie pozycję liderki utrzymała Indrackova (95 m), a pozostałe dwa miejsca na podium zajęły kolejno Nika Vetrih (98 m) oraz Kamila Karpiel (94,5 m). W "dziesiątce" uplasowały się jeszcze dwie Polki - szósta Anna Twardosz (94,5 m) oraz dziesiąta Kinga Rajda (89,5 m). Tuż za nią konkurs zakończyły jedenasta Joanna Szwab (84,5 m) i dwunasta Wiktoria Przybyła (87 m).

Pełne wyniki konkursu pań

Na półmetku rywalizacji liderem był Richard Freitag. Po skoku na 102,5 metra Niemiec miał 2,7 punktu przewagi nad drugim Jannim Reisenauerem (101 m) i 4,7 nad trzecim Miką Schwannem (96,5 m). Do serii finałowej awansowało pięciu biało-czerwonych. Najlepszy z nich, Jarosław Krzak (98 m) na półmetku był czwarty. Siedemnastą pozycję zajmował Mateusz Gruszka (95 m), dziewiętnastą Arkadiusz Jojko (92,5 m), dwudziestą drugą Kacper Juroszek (93,5 m), a dwudziestą trzecią Jan Habdas (96,5 m).

Po drugiej rundzie awans na trzecią pozycję zaliczył Jarosław Krzak (103,5 m). Polak przegrał jedynie z Richardem Freitagiem (103,5 m) i Miką Schwannem (99,5 m). Miejsca tuż za podium zajęli trzej Austriacy - Timon-Pascal Kahofer (100 m), Janni Reisenauer (95 m) oraz Clemens Aigner (98,5 m). Na dwunastej lokacie uplasował się Mateusz Gruszka (99 m), dwudziestej drugiej Kacper Juroszek (91,5 m), dwudziestej trzeciej Arkadiusz Jojko (96 m), a dwudziestej piątej Jan Habdas (97 m).