FIS Cup w Szczyrku: Haramble i Vodusek najlepsi na treningu

Za nami trening kobiet i mężczyzn przed dzisiejszą rywalizacją na skoczni w Szczyrku. Wśród pań dominowała Daniela Haramble, natomiast u panów najlepszy był Lovro Vodusek.

To już dziś w Szczyrku na skoczni, której rozmiar został wyznaczony na 106 metrze, odbędzie się pierwszy dzień rywalizacji zaliczanej do cyklu FIS Cup.

Trening kobiet wygrała Daniela Haramble. Rumunka wylądowała na 92 metrze, co dało jej w sumie 54 oczka. Na drugim miejscu znalazła się Barbora Blazkova, która skoczyła 85.5 metra i do liderki straciła aż 13 punktów. Trzecia pozycja należała do Cariny Alexandry Miltaru. Rodaczka liderki uzyskała 75 metrów, a na jej koncie znalazło się 20 oczek. Czwarta była Magdalena Pałasz (74.5 m), a piąta Stepanka Ptackova (73 m). Aż 21 zawodniczek zdecydowało, że nie będzie brać udziału w treningu.

Pełne wyniki treningu pań

Z kolei u panów najlepszy okazał się Lovro Vodusek ze Słowenii, który poszybował na 95.5 metr, za co uzyskał 61 punktów. Drugi wynik osiągnął Matevz Samec. Kolejny reprezentant Słowenii skoczył 95 metrów i do lidera stracił 1 punkt. Na trzeciej lokacie znalazł się Zak Mogel (93 m). Uzyskał on 56 oczek. Czwarty był Hunor Farkas (92.5 m), a piąty Thomas Aasen Markeng (91.5 m). Reprezentanci Polski znaleźli się w gronie 50 zawodników, którzy zrezygnowali ze startu w treningu.

Pełne wyniki treningu panów

Źródło: informacja własna

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.