FIS Cup w Szczyrku. Drugie z rzędu podium Konderli, zwycięstwo Ajdy Kosnjek

11:00, 21.08.2022 Jarosław Gracka Aktualizacja: 11:16, 21.08.2022

Słowenka Ajda Konsjek okazała się najlepsza w drugim dniu zmagań w zawodach FIS Cup w podbielskobialskim Szczyrku. Drugie miejsce zajęła medalistka olimpijska z Pekinu Abigail Strate, zaś trzecia była reprezentantka Polski Nicole Konderla.

Młodziutka, bo nie mająca nawet 15 lat Słowenka uzyskała najlepszy wynik w obydwu seriach po skokach na odległość 97 i 96,5 m. Dało jej to zwycięstwo z notą 258,7 pkt. Strate była od niej gorsza o 3,7 pkt. Do medalistki w drużynach mieszanych z Pekinu należał najdłuższy skok dnia. Osiągnęła 101,5 m w pierwszej serii. Konderla osiągnęła 98,5 i 96,5 m i z notą 254,6 pkt stanęła drugi dzień z rzędu na podium.

Miejsca pozostałych Polek

Anna Twardosz była dziś piętnasta (86 i 87 m / 201,6 pkt). Pola Bełtowska - dwudziesta (87 i 83,5 m / 191,8 pkt). Kolejne zawodniczki zajęły kolejno miejsca 23-25. To Paulina Cieślar (78 i 86,5 m / 183 pkt), Kamila Karpiel (83 i 84,5 m / 181,3 pkt) i Natalia Słowik (79,5 i 82,5 m / 181,2 pkt). Znów nie zachwyciła Kinga Rajda. Skoki na odległość 80 i 79 m dały jej 178,3 pkt. Do drugiej serii nie awansowały trzy nasze reprezentantki. Sara Tajner (32. pozycja), Joanna Kil (miejsce 34.) i Olivia Brenkus, która była 35.