FIS Cup w Rastbüchl: Triumf Tomasza Pilcha i Agnes Reisch

W cieniu olimpijskiej rywalizacji w niemieckim Rastbüchl odbyły się dzisiaj zawody z cyklu FIS Cup w skokach narciarskich. Tutaj mieliśmy więcej powodów do zadowolenia. Na skoczni HS 78 w rywalizacji panów najlepszy był Tomasz Pilch, natomiast wśród pań triumfowała Agnes Reisch. 

Najpierw do walki przystąpiły skoczkinie. Już po pierwszej serii i skoku na 79 m prowadziła reprezentantka gospodarzy Agnes Reisch. W drugim skoku wylądowała o metr bliżej ale to wystarczyło by zwyciężyć w zawodach. Drugie miejsce zajęła również reprezentantka Niemiec niespełna 16-letnia Jenny Nowak, która w swoich skokach uzyskał 78,5 i 79 m. Podium uzupełniła Austriaczka Marita Kramer (76,5 i 79 m). Tuż za podium znalazła się kolejna Niemka, młodsza siostra Richarda Freitaga – Selina, która lądowała na 74,5 i 77 m. Najlepsza z Polek Anna Twardosz po skokach na 77,5 i 75,5 m zajęła 9. miejsce. Dwie lokaty niżej uplasowała się Kinga Rajda (72 i 74 m). Dalszą, 28. pozycję zajęła Kamila Karpiel (68 i 69 m).

Pełne wyniki konkursu kobiet 

W rywalizacji panów najlepszy był Tomasz Pilch. Polak po pierwszej serii i skoku na 80 m prowadził ex aequo z  Austriakiem Eliasem Tollingerem (80 m). W drugiej wylądował tylko o pół metra bliżej i pewnie zwyciężył w dzisiejszym konkursie. Tollinger uzyskał 78 m i musiał zadowolić się drugim miejsce. Na podium stanął również jeden z braci Prevc – Cene, który lądował na 78,5 i 77 m. Tuż za podium uplasował się Austriak Julian Wienerroither (77,5 i 78 m). Dopiero piąty był najlepszy z Niemców Fabian Seidl (77,5 i 78 m), który podzielił się miejscem z Austriakiem Maximilianem Leihnerem (78 i 77,5 m). Na 13. miejscu zawody zakończył Bartosz Czyż, który w obu seriach uzyskał 76,5 m. Do drugiej serii po skoku na 72 m nie awansował Kacper Juroszek, który zajął 38. lokatę.

Pełne wyniki konkursu mężczyzn 

źródło: informacja własna 

Anna Felska

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.