FIS Cup w Rasnovie: Zwycięstwo Stękały i Haralambie

Andrzej StękałaW cieniu finałowego konkursu Letniej Grand Prix w skokach narciarskich w Rasnovie odbywały się ostatnie zawody z cyklu FIS Cup. W konkursie Pań triumfowała Daniela Haralambie, a wśród mężczyzn Andrzej Stękała.

Konkurs Pań

Daniela Haralambie potwierdziła dobrą formę w dzisiejszym konkursie na skoczni HS 100 w Rasnovie. Reprezentantka gospodarzy po skokach na 90,5 metra oraz 93,5 metra (224 pkt.) wygrała zawody oraz została liderką klasyfikacji generalnej cyklu. Na drugim miejscu tak samo jak wczoraj uplasowała się Linda Grabner (83,5 metra; 82,5 metra; 193.5 pkt.). Ostatnie miejsce na podium, należało do Kingi Rajdy, która pomimo dłuższych skoków od Grabner, przegrała z nią notami za styl. Polka w swoich próbach uzyskała 85 metry i 82 metry (192.5 pkt.).

W Rasnovie punktowały jeszcze trzy Polki. Tuż za podium uplasowała się Magdalena Pałasz (81 metry; 78 metrów; 179 pkt.). Na ósmej pozycji sklasyfikowana została Joanna Szwab po skokach na 73,5 metra oraz 71,5 metra (146 pkt.). Najmłodsza nasza reprezentantka – Paulina Cieślar (69,5 metra; 64,5 metra; 115.5 pkt.) zawody ukończyła na miejscu 11.

Pełne wyniki konkursu Pań

Aktualnie w klasyfikacji generalnej cyklu prowadzi Daniela Haralambie z dorobkiem 330 pkt.. Drugie miejsce zajmuje Kinga Rajda (304 pkt.), a trzecia jest Austriaczka – Jacqueline Seifriedsberger (200 pkt.). Jeżeli Międzynarodowa Federacja Narciarska nie zdecyduje się kontynuować cyklu FIS Cup w sezonie zimowym, to powyższe wyniki zostaną uznane za ostateczne.

Konkurs Panów

W konkursie panów triumfował reprezentant Polski – Andrzej Stękała. Zawodnik klubu AZS Zakopane oddał skoki na odległość 92,5 metra w pierwszej serii i 95,5 metra w drugiej (245.5 pkt.). Na drugim stopniu podium stanął wczorajszy zwycięzca – Jure Sinkovec (91,5 metra; 94,5 metra; 241.5 pkt.). Trzecie miejsce wywalczył Tim Fuchs (90 metrów; 95 metrów; 239.5 pkt.).

W czołowej “10” zawodników konkursu na miejscu siódmym uplasował się jeszcze Krzysztof Leja, który uzyskał 92 metry i 90 metrów (231.5 pkt.).

Pozostałe miejsca Polaków:

11. Stanisław Biela – 89 metrów; 90 metrów; 224 pkt.

14. Andrzej Zapotoczny – 88,5 metra; 89 metrów; 219 pkt.

16. Przemysław Kantyka – 89 metrów; 87,5 metra; 218 pkt.

17. Adam Ruda – 88,5 metra; 88 metrów; 215.5 pkt.

19. Łukasz Podżorski – dwukrotnie 87 metrów; 211.5 pkt.

21. Dominik Kastelik – 84 metry; 88,5 metra; 207.5 pkt.

24. Krzysztof Miętus – 85 metry, 85,5 metra; 203 pkt.

25. Dawid Jarząbek – 84 metry; 86 metrów; 202 pkt.

Pełne wyniki konkursu Panów

Konkurs w Rasnovie był ostatnimi zmaganiami zaliczanymi do klasyfikacji generalnej cyklu. Triumf w niej odniósł Danny Queck z dorobkiem 330 pkt.. Tuż za nim uplasował się Tim Fuchs (287 pkt.), a trzeci był Andraz Pograjc (273 pkt.). Najlepszym Polakiem w klasyfikacji został Andrzej Stękała, który zdobył 269 pkt., co dało mu miejsce czwarte. Dzięki dobrym wynikom m.in. Stękały Polska wraz z Niemcami i Słoweńcami otrzymała dodatkowe miejsce na pierwsze konkursy Pucharu Kontynentalnego w sezonie zimowym.

Następny konkurs FIS Cup zaplanowano na 10.12.2015 r. w norweskim Notodden.

Źródło: fis-ski.com