FIS Cup w Rasnovie: Ruptisch wygrywa, dwóch Polaków w “10”

Dwoma zwycięstwami w trzech startach po dzisiejszych zawodach FIS Cup może pochwalić się Markus Ruptisch. Austriak wygrał pierwszy konkurs w Rasnovie.

Czterech reprezentantów Polski wywalczyło dzisiaj punkty FIS Cup w Rasnovie. Najlepszy okazał się trenujący poza kadrami Krzysztof Leja, któremu zmierzono 90 i 89 metrów. Przedstawiciel klubu AZS Zakopane zajął ósme miejsce. Za jego plecami sklasyfikowany został Przemysław Kantyka, który skoczył 87 oraz 88,5 metra. Nieco niższe miejsca zajęli: sklasyfikowany na 20. miejscu Stanisław Biela (80,5 oraz 86 metrów) oraz Andrzej Stękała (78,5 oraz 82 metry), który zamknął trzecią dziesiątkę.

Konkurs wygrał Markus Rupitsch dzięki skokom na 91,5 oraz 96 metrów. To jego druga wiktoria FIS Cup w karierze. Na drugiej pozycji sklasyfikowany został Niemiec Dominik Maylaender (90,0 m; 96,0 m), a na najniższym stopniu podium znalazł się reprezentacyjny kolega zwycięzcy, Philipp Aschenwald. Jemu sędziowie zmierzyli 89,0 i 94,0 metry. Tuż za najlepszą trójką wylądował reprezentant Finlandii, Niko Kytoesaho (87,5  m; 92,0 m). Kolejne zmagania już jutro.

Pełne wyniki

Źródło: Informacja własna

Mateusz Król
Obserwuj

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.