FIS Cup w Rasnovie: Rupitsch wygrywa zawody. Adam Niżnik na drugim miejscu

15:28, 25.08.2019 Agnieszka Białek Aktualizacja: 15:39, 25.08.2019

Reprezentant Austrii - Markus Rupitsch wygrał niedzielny konkurs w rumuńskim Rasnovie. Na drugiej pozycji znalazł się Adam Niżnik, który do zwycięzcy stracił 3.6 pkt. Podium uzupełnił Japończyk - Shinya Komaba.

Dzisiejszy zwycięzca zawodów, Markus Rupitsch w swoich próbach uzyskał 90 i 92 metry. Pozwoliło mu to wyprzedzić będącego na drugim miejscu Adama Niżnika o 3.6 pkt. Reprezentant Polski oddawał skoki na odległość 89 metrów w pierwszej serii i 91 metrów w drugiej. Na najniższym stopniu podium stanął Shinya Komaba. Pochodzący z Japonii zawodnik lądował na 95,5 metrze oraz 90 metrze.

Tuż za czołową trójką zawodników konkursu znalazł się Cedrik Weigel (89 metrów; 93 metry) z Niemiec. Na piątym miejscu sklasyfikowany został kolega Weigela z reprezentacji - Tim Fuchs (85 metrów; 88,5 metra). Janni Reisenauer po skokach na 90 metrów i 88,5 metra zawody ukończył na pozycji szóstej.

Mateusz Gruszka może być zadowolony z zajęcia miejsca 12. Polak uzyskał 96 metrów i 85,5 metra. Na 16 miejscu znalazł się Wiktor Pękala ze skokami na 91,5 metra i 84,5 metra. W czołowej "20" zawodników uplasował się jeszcze Jan Habdas (89,5 metra; 87,5 metra). Bartosz Czyż po pierwszej serii zajmował trzydzieste miejsce, które dawało mu prawo startu w serii drugiej. Jednak, Bartosz Czyż został zdyskwalifikowany za nieprawidłowy kombinezon w drugiej serii, więc nie mógł poprawić swojej pozycji. Nie powiodło się również Arkadiuszowi Jojko, który po skoku na 69 metrów był 51.

Pełne wyniki zawodów

W klasyfikacji generalnej zawodów prowadzi Tim Fuchs z dorobkiem 445 pkt. Wyprzedza on o 70 pkt. będącego na drugim miejscu Maximiliana Liehnera. Trzecią pozycje zajmuje Adam Niżnik, który na swoim koncie zgromadził 290 pkt.