FIS Cup w Rasnovie: Dwóch Ukraińców na czołowych miejscach

kompleks skoczni w Rasnovie (skisprungschanzen.com)

W rumuńskim Rasnovie, na skoczni HS 97, zakończył się pierwszy weekend tegorocznej edycji cyklu FIS Cup. W obu zawodach rangi “trzecioligowej” (po Pucharze Świata i Pucharze Kontynentalnym) najlepsi byli Ukraińcy – dziś wygrał Witalij Kaliniczenko.

Faworytami zmagań niedzielnych byli nasi wschodni sąsiedzi – wczorajszy zwycięzca Yevhen Marusiak i pechowiec, zdyskwalifikowany w drugiej serii pierwszego konkursu Witalij Kaliniczenko. Doświadczony Ukrainiec miał problem ze sprzętem w drugiej serii sobotniego konkursu, w której uzyskał aż 101.5 metra. Dziś, na jego szczęście, wszystko poszło sprawnie i mógł cieszyć się ze zwycięstwa (92.5 m; 88 m). Podium uzupełnili wczorajszy zwycięzca (Marusiak) i Czech Benedikt Holub. Najlepszy z gospodarzy, Andrei Feldorean, został sklasyfikowany na czwartej lokacie.

Dobrych wspomnień z niedzieli nie będzie mieć Petr Vaverka. Młody Czech upadł w II rundzie, dostając noty rzędu zaledwie 5 punktów – nie wiadomo, czy stało mu się coś poważnego.

W konkursie ostatecznie sklasyfikowano 22 zawodników z 5 państw (wyniki poniżej). Nie wiadomo jeszcze, kiedy i gdzie odbędą się kolejne zawody FIS Cup. Prawdopodobne jest rozegranie konkursów na jednej z norweskich skoczni w połowie grudnia. 9 i 10 stycznia cykl ma zawitać do Zakopanego.

Wyniki (pdf) 

źródło: fis-ski.com