FIS Cup w Rasnovie: Dwie Polki na podium, Haralambie zwycięża

fot. F. Damboń

Nie było mocnych na Daniele Haralambie w zawodach FIS Cup w Rasnovie. Rumunka triumfowała zarówno wczoraj, jak i dzisiaj. W piątkowych zmaganiach świetnie zaprezentowały się także dwie reprezentantki Polski.

Daniela Haralambie dwukrotnie uzyskała dzisiaj odległość 88 metrów a sędziowie za każdy ze skoków przyznali jej po 51 punktów. Pozwoliło jej to na drugie zwycięstwo w tej edycji FIS Cup. Rasnov szczęśliwy okazał się także dla reprezentantek Polski. Drugie miejsce zajęła Kamila Karpiel w obu próbach lądowała dalej od Rumunki (88,5 m; 89 m). Przedstawicielka klubu AZS Zakopane skakała jednak w lepszych warunkach i ostatecznie straciła do zwyciężczyni 3,3 pkt.

Podium uzupełniła Kinga Rajda, której zmierzono dzisiaj 86,5 oraz 82,5 metra. 17-latka straciła do pierwszego miejsca blisko 14 punktów. Dobrą formą błysnęła także Magdalena Pałasz. Przedstawicielka UKS Sołtysianie Stare Bystre najpierw skoczyła 75,5 m a w drugiej serii metr bliżej i pozwoliło jej to zająć piąte miejsce. Dzisiejszy konkurs był ostatnim rozgrywanym w ramach FIS Cup tego lata. Następne zawody zaliczane do klasyfikacji generalnej odbędą się w marcu w Falun. Wtedy poznamy zwyciężczynię całego cyklu.

Pełne wyniki
Klasyfikacja generalna

Źródło: Informacja własna

Mateusz Król
Obserwuj

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.