FIS Cup w Otepää. Schwann najlepszy w zawodach otwarcia. Gruszka w TOP 10 i pierwsze punkty Chińczyków

Zakończył się pierwszy konkurs zaliczany do FIS Cup w sezonie 2021/2022. W Otepää najlepszy okazał się Mika Schwann, który wyprzedził dwóch Niemców. Drugi był Luca Roth a trzeci Justin Lisso. Wszyscy polscy skoczkowie wystąpili w drugiej serii, a najlepszym z naszych był Mateusz Gruszka, który zajął ósmą lokatę. Co warte odnotowania, aż czterech Chińczyków wywalczyło swoje pierwsze punkty w karierze.

21-letni Mika Schwann prowadził już po pierwszej serii zawodów, kiedy uzyskał 97,5 metra. To dawało mu 9,2 punktu przewagi nad jego rodakiem Markusem Rupitschem, który miał taką samą odległość. To spowodowane było różnicą w warunkach wietrznych, w jakich obaj skakali. Wiatr miał bowiem spore znaczenie w trakcie sobotnich zawodów. Ostatecznie jednak Schwann okazał się najlepszy w całych zawodach, bo w drugiej serii uzyskał aż 99,5 metra, co zdecydowanie pozwoliło na wygraną. Za jego plecami znaleźli się dwaj Niemcy. Drugi był Luca Roth, któremu sędziowie zaliczyli 96,5 oraz 92 metry, a trzeci Justin Lisso z odległościami 88,5 i 97,5 metra. Rupitsch skoczył na czwartym miejscu.

Z dobrej strony pokazał się Mateusz Gruszka, który po skokach na 90 i 89 metrów został sklasyfikowany na ósmej lokacie. Co warte odnotowania, wszyscy polscy skoczkowie znaleźli się w czołowej trzydziestce. Na jedenastym miejscu był Szymon Zapotoczny, trzynastym Arkadiusz Jojko, a na lokatach od piętnastej do siedemnastej kolejno Adam Niżnik, Klemens Joniak i Jan Habdas. Szymon Jojko był dwudziesty drugi, a Wiktor Szozda dwudziesty czwarty.

Na pochwałę zasługują też reprezentanci Chin, którzy wywalczyli dzisiaj premierowe punkty FIS Cup. Najlepszym z nich był Xiaoyang Zhou, który znalazł się na czternastym miejscu. Qiwu Song był dwudziestym pierwszym, YIxin Lyu dwudziesty szósty, a Chuan Zhao dwudziesty dziewiąty.

Pełne wyniki

Źródło: Informacja własna

Mateusz Król
Obserwuj