FIS Cup w Oberwiesenthalu: Zwycięstwo Seliny Freitag, Kinga Rajda trzecia

0

fot. PZN

fot. PZN

W niemieckim Oberwiesenthalu rozegrano kolejne zawody z cyklu FIS Cup pań. Zwyciężyła Selina Freitag, przed prowadzącą w klasyfikacji FIS Cup – Klarą Ulrichovą oraz Kingą Rajdą. To pierwsze podium Polki w tegorocznej edycji cyklu.

Po pierwszej serii prowadziła Kinga Rajda. Polka jako jedna z dwóch zawodniczek przekroczyła punkt konstrukcyjny, skoczyła 96 metrów. Nasza reprezentantka wyprzedzała Niemkę Selinę Freitag o 4,8 pkt i Czeszkę Klarę Ulrichovą o 6,1 pkt. Do drugiej serii awansowały jeszcze trzy inne podopieczne Łukasza Kruczka. Joanna Szwab skoczyła 88,5 metra i była siódma, Anna Twardosz po skoku na odległość 83,5 metra zajęła dziewiąte miejsce, a Wiktoria Przybyła 26. miejsce (75,5 metra). Niestety, odpadła Nicole Konderla po nieudanej próbie (67 metrów, 34. miejsce).

Druga runda rozegrana była w dużo gorszych warunkach pogodowych. Skoczkiniom wiał mocny wiatr w plecy, zawodniczki otrzymywały nawet kilkanaście punktów rekompensaty z tego tytułu. Żadna z zawodniczek nie przekroczyła 95 metrów. Bardzo dobre skoki oddały Selina Freitag i Klara Ulrichova, obie skoczyły 92,5 metra. W trudniejszych warunkach skakała Niemka i to ona wygrała cały konkurs, druga była Czeszka. Niestety, Kinga Rajda nie utrzymała prowadzenia po pierwszej serii. Odległość 87,5 metra przy dość dobrym wietrze, sprawiły iż Polka spadła na trzecie miejsce. Nadal jest to powód do dumy, to jej pierwsze podium cyklu w tym sezonie.

O jedną pozycję w stosunku do pierwszej serii poprawiła się Joanna Szwab (80 metrów, 6. miejsce), a o dwie Anna Twardosz (79 metrów, 7. miejsce). Wiktoria Przybyła skoczyła tylko 70,5 metra i spadła z 26. na 29. miejsce.

Kolejne zawody FIS Cup pań zostaną rozegrane już jutro. Start zaplanowany jest na godzinę 9:45. W klasyfikacji generalnej cyklu nadal prowadzi Klara Ulrichova przed Karoliną Indrackovą. Na trzecie miejsce wskoczyła Rumunka Daniela Haralambie. Kinga Rajda awansowała z 12. pozycji na 6.

Wyniki zawodów

Klasyfikacja generalna FIS Cup pań

Źródło: informacja własna

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.