FIS Cup w Oberwiesenthal: Znamy skład biało-czerwonych

Trener Wojciech Topór przedstawił skład reprezentacji Polski na kolejne w tym sezonie zawody cyklu FIS Cup. W Oberwiesenthal powalczy ośmiu biało-czerwonych, w tym drugi zawodnik klasyfikacji generalnej Adam Niżnik.

Oberwiesenthal to kolejny przystanek w kalendarzu FIS Cup 2019/2020. Skład na te zawody zaprezentował trener Wojciech Topór. W drużynie biało-czerwonych nie doszło do większych zmian w porównaniu z konkursami rozgrywanymi w norweskim Notodden. O potwierdzenie wysokiej drugiej lokaty w klasyfikacji generalnej cyklu powalczy 17-letni Adam Niżnik. Polak poprzedniego weekendu nie może zaliczyć do tych udanych, ale wcześniej, jeszcze w sezonie letnim, pokazał, że może walczyć nawet o podium. W polskiej drużynie znajdują się również Mateusz Gruszka, czterdziesty czwarty zawodnik cyklu, a także Kacper Juroszek – trzeci najwyżej sklasyfikowany Polak. O powrót do niezłych rezultatów powalczy również czwarty skoczek mistrzostw świata juniorów z 2018 roku Tomasz Pilch.

Oprócz wcześniej wymienionej czwórki, do Niemiec udadzą się również Szymon Jojko, Stanisław Ciszek, Wiktor Pękala, a także Kacper Stosel, który podczas piątkowej rywalizacji w Notodden był jedynym punktującym reprezentantem Polski. Wywalczył on tym samym swój pierwszy punkt w tym sezonie. Pękala to z kolei będący ostatnio w niezłej formie zawodnik spoza kadry. 

źródło: PZN

Obserwuj

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.