FIS Cup w Oberwiesenthal: Sadriejew triumfuje. Niżnik dziewiąty

Danił Sadriejew zwyciężył indywidualny konkurs na skoczni o rozmiarze 105 metrów w Oberwiesenthal w ramach FIS Cup. 2. miejsce zajął Maximilian Steiner, a podium uzupełnił Stefan Rainer. 

Po pierwszej serii prowadził Danił Sadriejew, który wyprzedzał o 3,2 punktu Maximiliana Steinera i o 5,6 Adriana Sella. 4. był Stefan Rainer.

Najlepszy z Polaków, Adam Niżnik, plasował się na 5. miejscu, ze stratą 7,8 punktu. 18. był Kacper Juroszek, 21. Mateusz Gruszka, 29. Szymon Jojko. Z kolei z zawodami po pierwszej rundzie pożegnali się Tomasz Pilch, Wiktor Pękala, Stanisław Ciszek oraz Kacper Stosel, który został zdyskwalifikowany.

W serii finałowej 1. pozycję utrzymał Sadriejew, a 2. Steiner. Na “pudło” awansował Rainer, natomiast Sell spadł na 6. lokatę. 4. był Francisco Moerth, 5. Tim Fuchs, 7. Federico Cecon, 8. Fabian Seidl, 9. Adam Niżnik, a dziesiątkę uzupełnił Jaka Hvala.

Z polskich skoczków najwyżej sklasyfikowany został wspomniany Niżnik. 15. miejsce zajął Kacper Juroszek, 21. Mateusz Gruszka, a 28. Szymon Jojko.

Pełne wyniki zawodów

Źródło: informacja własna

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.