FIS Cup w Oberhofie. Premierowe zwycięstwo Anny Twardosz

13:50, 27.02.2022 Aleksandra Kuzioła Aktualizacja: 14:19, 27.02.2022

Anna Twardosz zwyciężyła w niedzielnym konkursie FIS Cup pań w Oberhofie. U mężczyzn po triumf sięgnął Mika Schwann. Punkty zdobyło pięciu reprezentantów Polski, jednak najlepsi z nich uplasowali się dopiero w drugiej dziesiątce.

Dobry wynik Twardosz

W konkursie pań triumfowała Anna Twardosz (92,5 m; 97 m), odnosząc tym samym pierwsze w karierze zwycięstwo w zawodach trzeciej ligi. Wcześniej Polka trzykrotnie plasowała się na niższych stopniach podium (po raz ostatni w 2018 roku w Rasnovie). Na drugiej pozycji ostatnią odsłonę rywalizacji FIS Cup w sezonie zakończyła Annika Belshaw (90 m; 94 m), a na trzeciej uplasowały się ex aequo Sina Arnet (92 m; 93 m) i Paige Jones (94,5 m; 92,5 m).

W czołowej dziesiątce konkurs ukończyła także kolejna z Polek, Kamila Karpiel, która po próbach na 87,5 i 95 metrów była szósta. Joanna Pałasz zajęła miejsce jedenaste. Na starcie rywalizacji stanęło piętnaście zawodniczek.

Bez Polaków w czołówce

U mężczyzn rywalizację po raz kolejny zdominowali reprezentanci Austrii. Na pierwszym miejscu uplasował się Mika Schwann (97 m; 101 m), na drugim Clemens Leitner (92,5 m; 98 m), a na trzecim Markus Rupitsch (95 m; 96 m). Także czwarte miejsce zajął reprezentant Austrii, Louis Obersteiner (100,5 m; 100 m). Dopiero piąty był zawodnik z innej nacji, Niemiec Eric Fuchs (87 m; 102,5 m).

Konkursu w Oberhofie do udanych nie mogą zaliczyć reprezentanci Polski. Najlepsi z nich uplasowali się dopiero w drugiej dziesiątce. Na piętnastej pozycji rywalizację zakończył Jarosław Krzak, a miejsce niżej był Szymon Jojko. Osiemnastą lokatę zajął Mateusz Gruszka, a dziewiętnastą Marcin Wróbel. Punkty zdobył także dwudziesty ósmy Klemens Joniak.

Moerth i Arnet najlepsi

Zawody w niemieckim Oberhofie zakończyły rywalizację w FIS Cup w tym sezonie. U skoczkiń najwięcej punktów zgromadziła Sina Arnet, która ma na swoim koncie pięć miejsc na podium, w tym dwa zwycięstwa. Szwajcarka zgromadziła 514 punktów. Na drugim miejscu ze stratą 63 punktów finiszowała Julia Muehlbacher, a na czwartym Lara Malsiner. Najlepszą z Polek w końcowej klasyfikacji jest Anna Twardosz (28. miejsce; 163 pkt).

Pełna klasyfikacja kobiet

U panów rywalizację zdominowali Austriacy, którzy zajęli osiem z dziewięciu pierwszych miejsc. Zwycięzcą został Francisco Moerth z dorobkiem 817 punktów. Na drugiej pozycji uplasował się Mika Schwann, a na trzeciej Janni Reisenauer. Na piątej lokacie sezon zakończył Jan Habdas, który trzykrotnie stawał na podium.