FIS Cup w Oberhofie. Dobre starty Klemensa Murańki

Fot. M. Król

Na marginesie wielkiej rywalizacji w Planicy odbyły się w ten weekend zawody rangi FIS Cup w niemieckim Oberhofie. Rywalizowały panie i rywalizowali panowie. Bardzo dobrze spisał się nasz ex-medalista MŚ w drużynie – Klemens Murańka.

Fot. M. Król

Sobota – tryumf weteranów

W sobotę, 4 marca w rywalizacji pań najlepsza okazała się doświadczona Niemka Juliane Seyfarth. 33-latka wyprzedziła młodziutkie Słowenki – Katarinę Pirnovar i Taję Bodlaj. Wszystkie cztery Polki zdobyły punkty. Anna Twardosz była dwudziesta, Paulina Cieślar – dwudziesta trzecia, Pola Bełtowska – dwudziesta czwarta, zaś Natalia Słowik – dwudziesta szósta.

wyniki pań – sobota 4 marca

Wśród mężczyzn tryumfował Klemens Murańka. Skoczył 98 i 93,5 m i z notą 263,5 pkt nie dał szans rywalom. Na podium stanęli też Austriacy Maximilian Lienher i Jonas Schuster. Austriacy zdominowali rywalizację, ale i inni Polacy pokazali się z dobrej strony. Adam Niżnik był dziesiąty, Kacper Tomasiak – jedenasty, Klemens Joniak – pietnasty, Marcin Wróbel – siedemnasty, Wiktor Szozda – dwudziesty trzeci. Gorzej zaprezentował się Tymoteusz Amilkiewicz (45. pozycja).

wyniki panów – sobota 4 marca

 Niedziela – Klemens tuż za podium

Wśród pań w niedzielę 5 marca najlepsza okazała się 18-letnia Niemka Michelle Goebel. Wyprzedziła ona dość znacznie Seyfarth, która zepsuła pierwszy skok. Na podium stanęła też Pirnovar. Polki (z jednym wyjątkiem) zaprezentowały się nieco lepiej niż w pierwszym dniu. Twardosz była siedemnasta, Cieślar – dziewiętnasta, Bełtowska – dwudziesta, Słowik – trzydziesta pierwsza.

wyniki pań – niedziela 5 marca

W rywalizacji męskiej podium w całości zajęli Austriacy. Zwyciężył zapomniany już nieco Timon-Pascal Kahofer, który otarł się w pewnym momencie kariery o wielkie skakanie. Drugie miejsce zajął Markus Rupitsch, trzeci był Julijan Smid. Murańka dziś był czwarty, do podium zabrakło mu 1,3 pkt. Niżnik, Tomasiak i Joniak zajęli kolejno miejsca 12-14. Wróbel był dziewiętnasty. Znowu nie popisał się Amilkiewicz który był 39-ty. Słabo wypadł Szoda (48. miejsce). 

wyniki panów – niedziela 5 marca

źródło: wiadomość własna