FIS Cup w Ljubnie: Larson i Kriznar najlepsi w serii próbnej

fot. Jagoda Brzozowska/sportsinwinter.pl

fot. Jagoda Brzozowska/sportsinwinter.pl

W ten weekend w słoweńskim Ljubnie odbywają się zawody z cyklu FIS Cup kobiet i mężczyzn. W seriach próbnych przed sobotnimi konkursami najlepiej spisali się: Casey Larson wśród panów i Nika Kriznar wśród kobiet.

Casey Larson osiągnął najlepszy wynik w serii próbnej przed sobotnim konkursem FIS Cup w Ljubnie. Reprezentant Stanów Zjednoczonych wylądował na 93 m. Taką samą odległość uzyskał Słoweniec Tjas Grilc, który zajął drugą pozycję. Na trzecim miejscu uplasował się Niemiec Tim Fuchs (85,5 m). Tuż za nim wylądował jego kolega z reprezentacji Luca Roth (86 m). Z dobrej strony zaprezentował się także reprezentujący USA Patrick Gąsienica. Mający polskie korzenie zawodnik uzyskał 90 m i zajął 5. lokatę. Czołową szóstkę zamknął trzeci z Niemców Fabian Siedl (81 m). Wśród Polaków najwyżej uplasowali się Adam Niżnik (83 m) oraz Jan Habdas (79 m), którzy zajęli 14. i 15. miejsce. W trzydziestce uplasował się również Mateusz Gruszka, który po skoku na 77,5 m wylądował na 27. pozycji. Na dalszych pozycjach znaleźli się Szymon Jojko (82 m) oraz Kacper Stosel (79 m), którzy zajęli ex aeqo 52. miejsce. Krystian Zygmuntowicz po skoku na 79 m zajął 61. pozycję. Na starcie pojawiło się 103. zawodników.

Pełne wyniki serii próbnej mężczyzn

Serię próbną pań zdominowały Słowenki. Najlepsza okazała się Nika Kriznar, która uzyskała 89 m. Drugie miejsce zajęła Spela Rogelj, z wynikiem 83,5 m. Trzecia była Ursa Bogataj (83,5 m). Tuż za czołową trójką uplasowała się jeszcze Maja Vtic (79m). Na wysokim piątym miejscu wylądowała reprezentantka Węgier Virag Voros (80,5 m). Za nią natomiast dwie kolejne Słowenki – Lara Logar (74,5 m) i Katra Komar (75 m). Wśród Polek najwyżej uplasowała się Joanna Szwab, która po skoku na 71 m zajęła 12. miejsce. Trzy oczka niżej uplasowała się Kinga Rajda (70,5 m), a tuż za nią Anna Twardosz (68 m). Na 35. miejscu po skoku na 61 m wylądowała Nicole Konderla. Na dalszych miejscach znalazły się Wiktoria Przybyła (57,5 m) i Marcelina Bełtowska (58 m), które zajęły 41. i 42. pozycję. Ostatnie, 43. miejsce zajęła Wiktoria Polanowska (51,5 m).

Pełne wyniki serii próbnej kobiet

źródło: informacja własna

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.