FIS Cup w Ljubnie. Kolejne konkursy bez Polek

fot. PZN

Dziewięciu reprezentantów Polski zaprezentuje się w konkursach FIS Cup w słoweńskim Ljubnie, które odbędą się w najbliższy weekend. Niestety, na starcie zawodów po raz kolejny zabraknie po raz kolejny zabraknie polskich zawodniczek.

fot. PZN

Trener juniorskiej reprezentacji Polski, Daniel Kwiatkowski zadecydował, że o punkty w zawodach na kompleksie Logarska Dolina powalczy dziewięciu jego podopiecznych. Będą to Mateusz Gruszka, Jan Habdas, Adam Niżnik, Arkadiusz i Szymon Jojko, Klemens Joniak, Szymon Zapotoczny, Marcin Wróbel oraz debiutant – Tymoteusz Amilkiewicz.

Niestety, po raz kolejny na starcie zawodów narciarskiej trzeciej ligi zabraknie reprezentantek Polski. Nasze zawodniczki odpuściły zarówno rywalizację we francuskim Gerardmer, jak i w szwajcarskim Einsiedeln w miniony weekend.

Rywalizacja w Słowenii będzie czwartą już rundą zmagań w ramach FIS Cup w sezonie 2021/22. W miniony weekend zawodnicy rywalizowali w szwajcarskim Einsiedeln, gdzie życiowe rezultaty osiągnęli polscy skoczkowie: Marcin Wróbel oraz Jan Hadbas. Ten pierwszy w swoim debiutanckim starcie w zawodach tej rangi zajął bardzo dobre, 13. miejsce, podczas gdy starszy o 2 lata Habdas w drugim z konkursów był 6. Liderami klasyfikacji generalnej cyklu są reprezentanci Austrii, Mika Schwann oraz Julia Muehlbacher.

źródło: PZN