FIS Cup w Lahti. Fussenegger ponownie najlepszy, Habdas na podium

Andre Fussenegger z Austrii ponownie okazał się najlepszy w rywalizacji w Lahti. Drugie miejsce zajął – tak jak wczoraj – Niemiec Felix Hoffmann. Na najniższym stopniu podium stanął czwarty wczoraj Polak Jan Habdas. Adam Niżnik ponownie zajął miejsce w pierwszej dziesiątce – był dziś ósmy.

Ponownie różnica między zwycięzcą, a drugim zawodnikiem nie była duża. Fussenegger co prawda wygrał obydwie serie (101 i 97 m / 253,4 pkt), ale przewaga nad Hoffmanem nie wyniosła nawet 1,5 pkt (Niemiec skoczył 98,5 i 96 m, a jego nota wyniosła 252 pkt). Habdas już miał dużą stratę do czołowej dwójki (94 i 92 m / 242,4 pkt), ale tym razem poprawił się w drugiej serii i na podium wskoczył z czwartej pozycji.

Kolejne miejsca, ze sporą już stratą nawet do Habdasa zajęli Austriacy – Louis Obersteiner i Francisco Moerth, Janni Reisenauer i Julian Smid. Na pewno dla Moertha jest to rozczarowujący wynik, gdyż spadł z pozycji drugiej po pierwszej serii na piątą. Ósme miejsce zajął wspomniany Niżnik, a kolejne reprezentanci gospdarzy Henri Kavilo i Kasperi Valto. Skład personalny pierwszej dziesiątki był więc identyczny, jak we wczorajszym konkursie, tylko układ nieco inny.

wyniki zawodów

źródło: własne