FIS Cup w Lahti. Dominik Peter zwycięża, Jojko i Gruszka w drugiej serii

fot. Janina Pitkänen / Laht2017

W drugim konkursie FIS Cup w Lahti zwycięstwo odniósł, dobrze znany z Pucharu Świata, Szwajcar Dominik Peter. Podium uzupełnili Maximilian Ortner z Austrii oraz Słoweniec Zak Mogel. Do drugiej serii awansowało dwóch Polaków, ale Arkadiusz Jojko oraz Mateusz Gruszka zajęli miejsca pod koniec trzeciej dziesiątki. 

fot. Janina Pitkänen / Laht2017

W pierwszej serii najlepszy rezultat uzyskał Maximilian Ortner (95,5 m.) z Austrii i bezpośrednio wyprzedzał swojego rodaka Hannesa Landerera (94,5m), trzeci był Szwajcar Dominik Peter (93,5 m.). W czołowej szóstce znaleźli się również Rosjanin Danil Sadreev, kolejny Austriak Jonas Schuster oraz Ren Nikaido z Japonii.

Dziś do drugiej serii awansowało dwóch Polaków, Arkadiusz Jojko skoczył 90 metrów, a Mateusz Gruszka 91, 5 metra, obaj sklasyfikowani byli na 26. miejscu. Jan Habdas ukończył zawody na 37. pozycji, jedną lokatę niżej był Kacper Juroszek, a Adam Niżnik był 53. W drugiej rundzie Jojko skoczył 88, 5 metra i wyprzedził o 0,3 punktu Gruszkę (85,5 m), co pozwoliło na zajęcie odpowiednio 26. i 27. pozycji.

W finale po skoku na odległość 97,5 metra to Dominik Peter mógł cieszyć się ze zwycięstwa. Drugi był, lider po pierwszej kolejce, Maximilian Ortner (94 m.), a trzeci  Słoweniec Zak Mogel, który po skoku na odległość 97 metrów awansował o cztery miejsca, o tyle samo pozycji wspiął się, finalnie piąty jego rodak Jernej Presecnik. Wczorajszy zwycięzca Hannes Landerer dziś był czwarty. Na szóstym miejscu pozostał Ren Nikaido, a czołową dziesiątkę uzupełnili Jonas Schuster, Danil Sadreev, Andreas Varsi Breivik oraz Maksim Kolobov.

Pełne wyniki

Kolejne zawody cyklu odbędą się 20 i 21 lutego w Villach.

W klasyfikacji generalnej na czele znajduje się sześciu reprezentantów Austrii. Prowadzi Stefan Huber przed Maximilianem Ortnerem oraz Niklasem Bachlingerem.

Źródło: własne