FIS Cup w Kanderstegu. Emma Chervet najlepsza w konkursie pań

20:17, 10.12.2021 Stanisław Zyga Aktualizacja: 20:53, 10.12.2021

Francuzka Emma Chervet z dużą przewagą zwyciężyła w konkursie FIS Cup pań w Kanderstegu. Drugie miejsce zajęła Włoszka, Martina Ambrosi. Podium uzupełniła Ksenia Piskunowa z Rosji. Polki nie startowały.

Emma Chervet już po pierwszej serii znajdowała się na zdecydowanym prowadzeniu. W drugiej kolejce potwierdziła swoją dominację i ostatecznie wyprzedziła drugą Martinę Ambrosi o ponad 26 punktów. Trzecią lokatę zajęła Ksenia Piskunowa z Rosji. Czołową piątkę uzupełniły Lia Boehme z Niemiec i Szwajcarka, Rea Kindlimann.

Do Szwajcarii nie udały się reprezentantki Polski. W klasyfikacji generalnej cyklu FIS Cup pań prowadzą ex aequo dwie zawodniczki, Julia Muehlbacher z Austrii oraz Qingyue Peng. Kolejny konkurs kobiet w Kanderstegu odbędzie się jutro o godzinie 9:30.