FIS Cup w Kandersteg. Austriacka dominacja, pięciu Polaków z punktami

11:44, 13.12.2020 Aleksandra Kuzioła Aktualizacja: 11:59, 13.12.2020

Drugi konkurs FIS Cup mężczyzn w Kanderstegu został zdominowany przez reprezentantów Austrii, którzy zajęli pierwsze sześć miejsc. Triumf odniósł Niklas Bachlinger, a podium uzupełnili Stefan Rainer oraz Daniel Tschofenig. Punktowało pięciu reprezentantów Polski.

Na półmetku rywalizacji pierwsze sześć pozycji zajmowali reprezentanci Austrii. Liderem był Stefan Rainer (104 m), który wyprzedzał Niklasa Bachlingera (104,5 m) oraz Daniela Tschofeniga (109,5 m). Na kolejnych pozycjach plasowali się Clemens Aigner (101,5 m), David Haagen (101,5 m) i Stefan Huber (99,5 m). Do drugiej serii awansowało pięciu reprezentantów Polski - dwudziesty Mateusz Gruszka (93,5 m), dwudziesty drugi Krzysztof Kieta (96 m), dwudziesty czwarty Szymon Zapotoczny (94,5 m) i dwudziesty szósty Kacper Juroszek (91,5 m). Czołową trzydziestkę zamknął ostatni z punktujących biało-czerwonych - Jan Habdas (91,5 m).

Zdyskwalifikowanych zostało aż siedmiu zawodników, w tym dwóch Polaków - Jarosław Krzak i Arkadiusz Jojko.

Finałowa runda była potwierdzeniem świetnej dyspozycji Austriackich skoczków. Triumf odniósł Niklas Bachlinger (103 m), a czołową trójkę uzupełnili Stefan Rainer (100 m) oraz Daniel Tschofenig (100 m). Na czwartej lokacie uplasował się Maximilian Ortner (101 m), piątej Stefan Huber (99,5 m), a szóstej David Haagen (97,5 m). Swoją pozycję poprawili Mateusz Gruszka (93 m), który ukończył konkurs na szesnastej pozycji, Jan Habdas (93,5 m; dziewiętnaste miejsce) i Kacper Juroszek (90,5 m; dwudzieste czwarte miejsce).

Po czterech konkursach liderem klasyfikacji generalnej jest Niklas Bachlinger z dorobkiem 200 punktów. Drugą pozycję zajmuje Yevhen Marusiak (180 punktów), a trzecią Stefan Rainer (160 punktów).