FIS Cup w Hinterzarten: Zwycięstwo Ernst i Wuerth!

43814_G08_W01
Foto: fis-ski.com

W drugim dniu zawodów w niemieckim Hinterzarten triumfatorkami zostały wspólnie dwie reprezentantki gospodarzy – Gianina Ernst oraz Svenja Wuerth. Po pierwszej serii, samodzielnie prowadziła Ernst po skoku na odległość 98,5 metra. Drugie miejsce zajmowała Wuerth (97 metrów), a trzecie aktualna Mistrzyni Olimpijska – Carina Vogt (96 metrów), która ostatecznie zawody ukończyła na siódmym miejscu. W drugiej serii najlepiej skoczyła Juliane Seyfarth (98,5 metra) i przesunęła się z miejsca siódmego na trzecie. Dobry skok oddała ponownie Svenja Wuerth (97,5 metra). Nieco słabiej w drugiej rundzie spisała się faworytka zawodów – Gianina Ernst skacząc tylko 95,5 metra (szósty wynik w rundzie). Po tym skoku dwie Niemki zrównały się punktami i wspólnie zwyciężyły zawody z cyklu FIS Cup w Hinterzarten.

Najlepszą Polką, podobnie jak wczoraj była Magdalena Pałasz, która po skokach na odległość 84,5 metra i 84 metrów zajęła trzynaste miejsce. Joanna Szwab w dzisiejszych zawodach była osiemnasta (70 i 74 metry).

W klasyfikacji generalnej FIS Cup kobiet doszło do zmiany Liderki cyklu. Gianina Ernst (340 pkt.) awansowała na pierwsze miejsce i wyprzedza Katharine Althaus o 55 pkt.

Źródło: Informacja własna

Mateusz Król
Obserwuj

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.