FIS Cup w Hinterzarten: Gianina Ernst wygrywa!

43814_G08_W01
FOTO: fis-ski.com

Młoda, szesnastoletnia Niemka – Gianina Ernst(240 pkt.)  wygrała zawody z cyklu FIS Cup w Hinterzarten! Ernst prowadziła już od pierwszej serii i nie pozostawiła złudzeń swoim rywalkom! Nad drugą Cariną Vogt (224,5 pkt.), która jest obecną Mistrzynią Olimpijską miała przewagę wynoszącą 15,5 pkt.! Na trzecim stopniu podium uplasowała się reprezentantka Austrii – Chiara Hoelzl (223 pkt.). Liderka klasyfikacji FIS Cup Pań – Katharina Althaus zajęła 5 miejsce(212,5 pkt.).

Magdalena Pałasz po skokach na odległość 87,5 metra oraz 85,5 metra zajęła dobre 12 miejsce. Joanna Szwab spisała się nico słabiej. Uzyskała dwa razy po 70,5 metra, co dało jej 18 miejsce.

W klasyfikacji generalnej po dzisiejszym konkursie prowadzi ówczesna Liderka – Katharina Althaus, jednak ma tylko 5 pkt. przewagi nad dzisiejszą zwyciężczynią – Gianiną Ernst. Najlepszą z polek jest Magdalena Pałasz, która z dorobkiem 55 pkt. plasuje się na 14 pozycji. Joanna Szwab na swoim koncie posiada 13 pkt. i zajmuję dopiero 33 miejsce.

Już jutro od samego rana kolejne emocje związane z zawodami FIS Cup z Hinterzarten!

źródło: Informacja własna

Mateusz Król
Obserwuj

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.