FIS Cup w Hinterzarten: Danny Queck wygrywa! Krzysztof Leja na drugim miejscu!

FIS Continental Cup COC - Inselbergschanze - Brotterode - Germany.
FOTO: berkutschi.com

Reprezentanci Niemiec postanowili zdominować dzisiejsze zawody! Wśród mężczyzn rywalizację wygrał Danny Queck. Ze wszystkich uczestników konkursu, jako jedyny i to dwukrotnie pokonał granicę 100 metrów. W pierwszej serii uzyskał 101,5 metra, a w drugiej poprawił swój wynik o dokładnie 1 metr. Na drugim miejscu uplasował się Nasz reprezentant – Krzysztof Leja, lecz Jego strata do zwycięzcy wyniosła 12,5 pkt. Trzecie miejsce zajął Słoweniec Ziga Mandl, który do Krzysztofa Leji stracił 1 pkt. Były to pierwsze zawody FIS Cup mężczyzn w tym sezonie. Oznacza to, że mamy wicelidera cyklu!

Na pochwałę zasługują również pozostali Nasi reprezentanci. Podopieczni Roberta Mateji w komplecie zameldowali się w pierwszej “30” konkursowej. W pierwszej dziesiątce znaleźli się rownież Przemysław Kantyka i Dawid Jarząbek, którzy mieli taką samą notę (233,5 pkt.) i wspólnie z Markusem Eggenhoferem zajęli 8 miejsce.

Pozostałe miejsca polaków:

11– Andrzej Stękała (232 pkt.)

12– Stanisław Biela (231 pkt.)

13 – Łukasz Podżorski (226 pkt.)

18 – Adam Ruda (223 pkt.)

23 – Sebastian Hebel (218 pkt.)

24– Paweł Gut (214 pkt.)

Już jutro o 9:30 w Hinterzarten rozpocznie się seria próbna przed niedzielnym konkursem. Pierwsza seria konkursowa zaplanowana została na godz. 10:30!

źródło: Informacja własna

Mateusz Król
Obserwuj

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.