FIS Cup w Gérardmer. Francuski dublet, Josephine Pagnier ze zwycięstwem

W czwartkowym konkursie FIS Cup kobiet we francuskim Gérardmer triumfowała reprezentantka gospodarzy Josephine Pagnier. Na drugim miejscu uplasowała się jej rodaczka Julia Clair, która straciła do zwyciężczyni ponad siedem punktów. Czołową trójką uzupełniła Yuka Seto, a jej strata do Clair wyniosła ponad dziesięć “oczek”.

fot. archyde.com

Po pierwszej serii na czele plasowała się Julia Clair. Po skoku na 69 metrów reprezentantka gospodarzy miała 2,5 punktu przewagi nad swoją rodaczką Josephine Pagnier, która w swojej próbie uzyskała tę samą odległość, jednak dostała niższe noty od sędziów. Na półmetku czołową trójkę uzupełniała Yuka Seto, która traciła do liderki 3,5 punktu. Ona również wylądowała na 69 metrze, ale jej styl został oceniony na łącznie 50 “oczek. Ex aequo na czwartej pozycji ze stratą ponad 14 punktów do Clair plasowały się Nina Lussi i Lexane Durano Poudret. Kolejne lokaty należały do Anniki Belshaw, Emmy Rougeron i Oceane Avocat Gros.

W rundzie finałowej na podium doszło do jednej zamiany. Po skoku na 71,5 metra w konkursie triumfowała Josephine Pagnier, a Julia Clair (67,5 m) została zepchnięta na drugą pozycję. Tym samym zwyciężczyni poprawiła dotychczasowy rekord skoczni o metr (poprzedni także należał do niej). Trzecie miejsce utrzymała Yuka Seto, która w drugiej serii uzyskała odległość 68,5 metra. Czwarte miejsce zajęła Nina Lussi, a piąte Lexane Durano Poudret. Do zmian nie doszło na kolejnych trzech pozycjach – szósta była Belshaw, siódma Rougeron, a ósma Avocat Gros. Czołową dziesiątkę uzupełniły dwie Włoszki – Martina Ambrosi oraz Camilla Henni Comazzi.

Kolejną okazję na punkty do klasyfikacji trzeciej ligi skoczkinie będą miały już jutro. Piątkowy konkurs w Gérardmer ma rozpocząć się o 11:00. Poprzedzi go seria próbna, która wystartuje godzinę wcześniej.

Pełne wyniki

Źródło: informacja własna