FIS Cup w Falun. Zwycięstwo Awwakumowej. Rosyjskie podium także w niedzielę

Ailura, CC BY-SA 3.0 AT, CC BY-SA 3.0 AT, via Wikimedia Commons

Pierwszy oficjalny weekend zimowych skoków narciarskich za nami. Zawody FIS Cup kobiet na skoczni Lugnet (HS100) w Falun po raz kolejny zdominowała Rosjanka Irina Awwakumowa skokami na odległość 91m oraz 89,5m.

Ailura, CC BY-SA 3.0 AT, CC BY-SA 3.0 AT, via Wikimedia Commons

Seria próbna

Zwyciężczyni sobotnich zawodów znów okazała się najlepsza, oddając w serii próbnej skok na odległość 94,5m. Tuż za nią uplasowały się Sofia Tichonowa (93,5m) oraz Frida Westman (90m). Warto przypomnieć, że podobna sytuacja miała miejsce dzień wcześniej, gdzie podczas serii próbnej i treningowej te same zawodniczki znalazły się w top 3.

Pełne wyniki

Serie konkursowe

Skoki Iriny Awwakumowej przełożyły się na łączną notę 238,2 pkt., dając jej pewne zwycięstwo nad drugą Aleksandrą Kustową (219,2 pkt.). Trzecie miejsce, które po pierwszej serii zajmowały ex aequo Kustowa oraz Kykkaenen, zajęła Sofia Tichonowa (212,8 pkt.).

Tuż za podium znalazła się Kykkaenen, tracąc do niego zaledwie 1 pkt.

Cały niedzielny konkurs przeprowadzono z 25. oraz 22. (obniżonej dla Awwakumowej) belki startowej.

Pełne wyniki

Sytuacja w tabeli

W klasyfikacji generalnej po listopadowym weekendzie bez zmian. Trzy pierwsze miejsca należą do nieobecnych w Falun Julii Muehlbacher i Peng Qinguye (373 pkt.), oraz zajmującej trzecią pozycję Dong Bing (305 pkt.).

Najlepsza z Polek, Kamila Karpiel (44 pkt.) na miejscu sześćdziesiątym siódmym.

Najbliższy planowany konkurs w ramach zawodów FIS Cup Pań w szwajcarskim Kandersteg 10-11 grudnia.

Źródło: informacja własna