FIS Cup w Falun. Trening dla Kvarstada, seria próbna dla Ortnera i dobre skoki Habdasa

fot. PZN

Rozpoczęcie sezonu w skokach narciarskich nastąpiło w szwedzkim Falun. Już dziś pierwszy konkurs z cyklu FIS Cup. Norweg Simen Kvarstad oddał najdalszy skok treningu, dobrze poradzili sobie również Polacy, a trzecią lokatę zajął Jan Habdas. Natomiast serię próbną wygrał Austriak Maximilian Ortner przed Markusem Rupitschem i Simenem Kvarstadem. 

fot. PZN

Trening

Skoczkowie rywalizują na obiekcie HS100 w szwedzkim Falun. W treningu najlepszy był reprezentant Norwegii, który uzyskał 91,5 m. Drugi był Francesco Cecon (85,5 m), a trzecie miejsce zajął najlepszy z Polaków – Jan Habdas (86 m). Tuż za czołową trójką uplasował się drugi z Włochów – Giovanni Bresadola (86 m), piąty był Jo Roemme Mellingsaeter (85,5 m), a szóstkę zamknął Fredrik Gran (89,5 m). Na siódmym miejscu uplasował się Arkadiusz Jojko (83 m). Na kolejnych pozycjach wylądowali: Alex Insam (82,5 m), Kristoffer Eriksen Sundal (81,5 m) i Klemens Joniak (81 m).

Pozostali Polacy zajęli miejsca w drugiej dziesiątce: Szymon Jojko (80,5 m), Andrzej Zapotoczny (81 m) i Adam Niżnik (79 m), którzy zajęli odpowiedni 11., 12. i 17. miejsce.

W treningu udziału nie wzięli: Austriacy, Niemcy i Ukraińcy.

Pełne wyniki treningu 

Seria próbna

W serii próbnej już pojawili się reprezentanci Austrii i Niemiec. Na dwóch pierwszych miejscach wylądowali Austriacy: Maximilian Ortner (90,5 m) i MarkusRupitsch (91 m). Trzeci wynik uzyskał Simen Kvarstad (89,5 m). Tuż za czołową trójką uplasował się kolejny reprezentant Austrii – Clemens Leitner (88,5 m).  Kolejne dwie pozycje zajęli reprezentanci Niemiec: Justin Lisso (88,5 m) i Luca Roth (88 m), który uplasował się na szóstym miejscu ex aequo z Włochem Giovannim Bresadolą (88,5 m). Na ósmym miejscu wylądował najlepszy z Polaków, którym ponownie okazał się Jan Habdas (87,5 m). Czołową dziesiątkę uzupełnili: Francesco Cecon (88 m) i Fredrik Gran (88,5 m).

Tym razem nieco dalej uplasowali się pozostali biało-czerwoni. Arkadiusz Jojko po skoku na 84,5 m zajął 21. miejsce. Sześć oczek niżej Klemens Joniak (83 m). W czwartej dziesiątce wylądowali: Szymon Zapotoczny (80,5 m), Adam Niżnik (81,5 m), Szymon Jojko (80 m), którzy zajęli odpowiednio: 31, 32. i 34. miejsce.

Pełne wyniki serii próbnej 

źródło: informacja własna