FIS Cup w Einsiedeln: wygrana Greiderera, Stękała na podium

Andrzej StękałaAustriak Simon Greiderer zwyciężył w pierwszych zawodach FIS Cup na skoczni im. Andreasa Küttela (K-105 / HS-117) w szwajcarskim Einsiedeln. Najlepszy z reprezentantów Polski – Andrzej Stękała – zdołał wywalczyć drugie miejsce.

Po pierwszej serii Andrzej Stękała zajmował drugie miejsce po skoku na odległość 113,5 m. Ustępował jedynie  Greideretowi, który wylądował 1,5 m dalej. Trzeci był Adrian Sell z Niemiec z taką samą odległością jak Stękała. W najlepszej dziesiątce uplasował się jeszcze, na 9. pozycji Dawid Jarząbek (108,0 m). Pozostali Polacy na półmetku zawodów znajdowali się w drugiej dziesiątce. Krzysztof Leja był 11. (108,5 m), Adam Ruda 13. (108,0 m), Krzysztof Miętus 15. (108,0 m), a Łukasz Podżorski 18. (106,5 m).

W związku z tym, że druga seria nie doszła do skutku to wyniki pierwszej serii zostały uznane jako końcowe. Na jutro zaplanowany jest kolejny konkurs skoków w Einsiedeln w ramach FIS Cup. O godzinie 8:30 rozpocznie się seria próbna, a godzinę później pierwsza seria zawodów.

Pełne wyniki

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.